Sołtysi generalnie postrzegani dobrze

W pisemnej ankiecie łącznie uczestniczyło 446 mieszkańców sołectw: Młodoszowice, Baków, Żarów, Gnojna Kolnica, Lubcz, Nowa Wieś Mała, Starowice i Wojsław - z czego 438 osób odpowiedziało na pytanie dotyczące oceny sołtysów. Byli oni oceniani w pięciostopniowej skali, gdzie najwyższą notą było "bardzo dobrze", a najniższą "bardzo źle"

Najlepiej swojego sołtysa ocenili mieszkańcy miejscowości Lubcz. Tu 67 proc. osób biorących udział w ankiecie oceniło sołtysa bardzo dobrze, a 23 proc. dobrze. W sołectwie Lubcz nie pojawiły się żadne głosy niezadowolenia w stosunku do władz sołeckich. Równie wysokie noty przypadły sołtysowi Bąkowa. Aż 84 % ankietowanych wystawiło obecnym władzom sołeckim ocenę bardzo dobrą i dobrą. Z tego aż 50 osób postawiło sołtysowi Bąkowa przysłowiową "piątkę". Wysoka ocenę od mieszkańców otrzymał również sołtys Kolnicy. Tu 73 procent respondentów dało władzom sołeckim najwyższe oceny. Sołtysa Starowic blisko 63 proc. mieszkańców oceniło bardzo dobrze i dobrze. Niezadowolonych jest 36 proc. Osób biorących udział w ankiecie Sołtysa Żarowa dobrze oceniło 75 proc. mieszkańców. Pozostała część jego dotychczasową pracę ocenia średnio.

Średnio swojego sołtysa ocenili również mieszkańcy miejscowości Gnojna i Wojsław. W Wojsławiu 53 procent respondentów średnio oceniło władze sołeckie. Natomiast 17 procent oceniło sołtysa źle i bardzo źle. Podobna sytuacja zaistniała w Gnojnej. Tam połowa osób biorących udział w ankiecie postrzega władze sołectwa na średnim poziomie. Głosy niezadowolenia stanowiły niespełna 7 procent głosów ankietowanych. Również na średnim poziomie według mieszkańców ocenieni zostali sołtysi miejscowości Nowa Wieś Mała, Starowice i Młodoszowice. W tych miejscowościach pojawiło się jednak nieco więcej głosów niezadowolenia. Z władz sołeckich w Młodoszowicach niezadowolonych jest 15 procent mieszkańców, podczas gdy 11 proc. ocenia je bardzo dobrze. W Nowej Wsi Małej na dwie najwyższe oceny przypada jedna niższa.

Łącznie wśród respondentów dominowała ocena dobra - 38 procent i średnia - 38 procent. Najwyższą ocenę - bardzo dobrą wystawiło swojemu sołtysowi 22 procent wszystkich ankietowanych. Władze sołeckie źle oceniło 5 procent, a bardzo źle 2 proc. wszystkich mieszkańców, którzy wzięli udział w ankiecie.

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Ktoś w ogóle pytał nas o

Ktoś w ogóle pytał nas o zdanie?jakieś ankiety były?Nic nie słyszałem...pewnie były ale tylko do wiadomości sołtysów coby sobie pod stołem wypełnili sami i burmistrzowi zanieśli.Sołtys Nowej Wsi Małej podpadła za stek kłamstw,oszustw i trzymanie z włodarzami i wiatrakowcami pomimo tego,że to mieszkańcy wsi ją wybrali więc zupełnie niezrozumiałym jest to pseudoocenianie!

jaga (niezweryfikowany)
Nie przejmuj się Anonim ,

Nie przejmuj się Anonim , ten artykuł to propaganda w najczystszej formie - nie czujesz jak śmierdzi ? :(

Anonim (niezweryfikowany)
Ależ ja sie nie przejmuję

Ależ ja sie nie przejmuję,tylko jestem wściekły na to,że te wiejskie pachołki w większości służą interesom szajki złodziejskiej,która zawiązała sie na szczytach władzy gminnej i szerzy sie niczym plaga.Wystarczyło tym wiejskim tępakom zwanym sołtysami podarować zmywaki,ławeczki,boiska czy wycieczki aby sprzedali się jak .... nie pytając nawet mieszkańców czy chcą,od kogo to jest itp.Na szczęście są też sołtysi uczciwi nie dający się zmanipulować burmistrzowi i Altiplano.

anonim (niezweryfikowany)
sołtysi

Prosze odpowiedziec jak tak oczerniasz sołtysa z nowinki ,wyzywasz ich od tepaków to ty kim jestes to jest oszczerstwo czemu anonim, nie startował na sołtysa tylko teraz krytykuje ja z tego co czytam to ten co oczernia jest tym co pisze a nie sołtysi ,a jeszcze prosze napisac kiedy zostały podpisane umowy o wiatrakach z tego co mi wiadomo że 2006 , sołtys z nowinki od kiedy jest ,a do niej macie pretensje ,parodia ,jak kiedyś słyszałam rozmowe pana z nowinki co tez jest przeciwko wiatrakom to jemu nie chodzi żeby nie było wiatraków ,dalej ,a czemu nie na moim polu to wasza zawis i nic wiecej

pikieciarz (niezweryfikowany)
zmień płytę robisz się nudny

ludzie bronią się przed niegospodarnością korupcją biznesu i sołtysów a ty znowu o zazdrości i moje pole ma wiatraki - a stawiaj te wiatraczki byle 3 km od ludzi ,a wiarygodność i poparcie sołtysów będzie zweryfikowana już na jesień i żadne zaklęcia i pseudo sondaże tego nie zmienią

Anonim (niezweryfikowany)
Trudno coś zrozumieć z tego

Trudno coś zrozumieć z tego makaronu co tu napisałaś...ale do rzeczy.Otóż w 2006 roku nie było jeszcze umów z wiatrakowcami,w 2006 roku przyjęto plan zagospodarowania w którym uwzględniono mozliwość stawiania wiatraków.Wiatrakowcy pojawili sie w 2009 roku w Grodkowie ściągnięci tu przez miłościwie panującego nam teraz włodarza.Zrobiono w naszej wsi wówczas tylko jedno zebranie mgliście wykładając problem,obiecano że o wszystkim sie dowiemy w odpowiednim czasie...i owszem dowiedzieliśmy się dopiero w 2013 roku i to wskutek przecieku wiadomości od osób przerażonych skalą tej dezinformacji i korupcji.Obudziliśmy sie prawie z ręką w nocniku ale usiłujemy walczyć aby zapobiec tej tragedii stawiania nam na głowach mega 200 metrowych turbin.A sołtys Nowinki co ma wspólnego?ano ma to,że ściśle wg,wytycznych ukrywała pod obrusem wszelkie pisma co miały wisieć w gablocie ogłoszeniowej,dezinformowała lokalną społeczność kłamstwami o braku posiadanych informacji,o tym ze niczego nie podpisywała albo też nie wie co jej podpisać kazano.Wielokrotnie tez podejmowała wizyty przedstawicieli Altiplano u siebie,pewnie celem pozyskania wskazówek jak dalej ogłupiac ludzi.Ty jesteś już ogłupiona stwierdzając że protestujący siedzieliby cicho mając wiatraki na swoich polach...otóż nie,bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wpuści żadnej firmy do ksiąg wieczystych a tego żąda Altiplano!Gwoli ścisłości to nikt z protestujących nie jest przeciw elektrowniom wiatrowym lecz chcemy ich odsunięcia na bezpieczną odległość!!!ważne dla nas jest zdrowie nasze i naszych dzieci a nie interesy kolesiostwa!!!Opamiętaj sie zanim będzie za późno,nie wierz propagandzie wiatrakowców bo problem jest istotny,oni sobie stąd pójdą a my zostaniemy z tym złomem nad głowami!!.

Młoda (niezweryfikowany)
Czy Ty wiesz że te

Czy Ty wiesz że te oszczerstwa są karalne? Fajnie ocenia się kogoś nie znając prawdy...mam nadzieje za to kiedyś odpowiesz....

Anonim (niezweryfikowany)
Czy Ty wiesz,że ja wiem jak

Czy Ty wiesz,że ja wiem jak to się odbywa bo mieszkam w jednej z tych miejscowości i naocznie obserwuję patogenne praktyki i zachowania więc mnie tutaj nie posądzaj o nieznajomość prawdy!!

Młoda (niezweryfikowany)
Do Pana wiadomości ja też

Do Pana wiadomości ja też mieszkam w jednej z tych miejscowości i wiem jak to się odbywa i to co Pan pisze nie jest zgodne z prawdą...

mieszkaniec (niezweryfikowany)
Starowice

to jak jest z tym sołtysem ze Starowic bo się pogubiłem jest bardzo dobry czy średni, a sprzedali się prawie wszyscy razem z naszy grodkowskim redaktorkiem, który miesiąc temu pisał jak to mu źle w Grodkowie że się wyprowadza a tu proszę wyprowadził się ale do wiatrakowej konkurencji

pikieciarz (niezweryfikowany)
ocena sołtysów

zapomnieli dodać że ankieta robiona wśród sołtysów ,pociotków i ich kolesi

mieszkaniec (niezweryfikowany)
ankieta dla sołtysów

no to już są jaja zróbcie ankietę ,kto wiedział o takiej ankiecie , żenada w wykonaniu władz grodkowskich , jak zawsze !

Anonim (niezweryfikowany)
Pani sołtys Nowinki nic złego

Pani sołtys Nowinki nic złego nie zrobiła tylko okłamala mieszkańców ,ale mają stół do pimponga i ławeczki,najlepsze jest to że dalej jest przeciw mieszkancom którzy ja wybrali,już niedługo,firma Altiplano chyba juz mysli o etacie dla sołtysa Nowinki,tyle dla nich zrobiła.

anonim (niezweryfikowany)
sołtysi

Najlepiej krytykować ,najlepiej że nic nie robi ,pisma były na tablicy ,widziałam zdjęcia z tablicy na której te pisma wisiały ,ale najlepiej powiedziec że nie były ,krytyka nie zna granic ,jeszcze takiego sołtysa nie mieliście i juz nie będziecie mieli ,poprzednicy co robili nic i było dobrze a sołtys dba o porzadek na wiosce ,sprząta pomógł jej ktoś no poco ,przeciez nic nie robi jak dla nietórych,ale szkoda słów wszędzie sa wiatraki pojezdzić po świecie tylko unas nie chcą ,zazdrość zżera że nie na waszym polu

Anonim (niezweryfikowany)
Masz jakąś obsesję na punkcie

Masz jakąś obsesję na punkcie tych wiatraków i pół?....nie,ja pola nie mam i o co teraz protestuję??z zazdrości że nie mam pola aby sobie wiatrak postawić?Wiatraków u nas nie chcą pomni zgubnym doświadczeniem tych co chcieli albo nic nie mogli zrobić bo zostali zaszczuci.

Anonim (niezweryfikowany)
Nie chcemy mieć sołtysa,który

Nie chcemy mieć sołtysa,który kłamie i sprzedaje wieś za paczkę cukierków!Pism nie było wywieszonych,początkowo kłamała że nic nie podpisywała,potem że podpisała ale nie wie co jej podsuwano do podpisu.W tablicy ogłoszeń nie było żadnych informacji wywieszonych,może tylko na czas zrobienia zdjęcia które widziałaś i szybko zostało to zdjęte.Jesteśmy za tym aby sołtys dbał o wieś,w końcu po to wybiera sie gospodarza i gospodarz musi służyć wyborcom bez robienia specjalnej łaski.Dobry gospodarz musi stać zawsze po stronie swoich wyborców a takiemu który cichaczem wykonuje nakazy spólki gmina-wiatraki należą sie srogie baty!!I nie pierdziel już o zawiści że wiatraki nie stoją na naszych polach,nie chcemy aby stały nam nad głowami,hałasowały i rujnowały nam zdrowie.Nie mamy nic przeciwko wiatrakom ale w bezpiecznej odległości od domów.Zainteresuj sie trochę skalą problemu i nie skazuj siebie i swoich dzieci na umieranie w cieniu wiatraka,pomyśl że pieniądze i obrona sołtysowej to jednak nie wszystko!

Levor (niezweryfikowany)
sołtys

Zenek sołtysem nie będzie mógł zostać - osoby z prawomocnymi wyrokami nie mogą pełnić funkcji publicznych, a przecież rozprawa się zbliża :))))

pikieciarz (niezweryfikowany)
a co ty się przejmujesz Zenkiem

zakochałeś się czy co ,a wiesz czy będzie chciał startować pomyśl po co mu to on łapówy od szemranych firemek nie weźmie a bez tego jaki interes użerać się za parę groszy

Anonim (niezweryfikowany)
Levor zmień lekturę bo w

Levor zmień lekturę bo w ulotkach zawarte są tylko żałosne kwiki twoich skorumpowanych idoli.Zapewniam Cię że za żadną ze szkalowanych tam osób nie wlecze sie postępowanie sądowe i nikt nie ma z prawem na pieńku.A już szczytem głupoty ze strony autora tych wypocin było nazwanie nauczyciela człowiekiem który ukończył szkołę specjalną i jakież może mieć pojęcie o słowie pisanym...jeśli sympatycy wiatraków operują takimi ''faktami'' to jakże mogą być wiarygodni w tym co robią?

nic nie wiem o ... (niezweryfikowany)
nic nie wiem o ankiecie

a pani sołtys Lubczy to nic ani dobrego ani złego nie zrobiła ,ona po prostu nie robi nic, upsss, zrobiła koło swojej posesji chodnik !

mieszkaniec (niezweryfikowany)
to jakies jaja ....

na reelekcję ta pani to już na pewno liczyć nie może , sołtysowanie w wykonaniu tej pani to to samo co burmistrzowanie pana Marka

anonim (niezweryfikowany)
sołtysi

Ci co tak krytykuja to nie mają co robić ,weżcie ise lepiej do pracy a nie ploty siejecie

Levor (niezweryfikowany)
nieroby i lenie śmierdzące

Gadają bzdury o zdrowiu itp. a tak naprawdę to tylko czysta zawiść, nie mają na ogół nic, siedzą na utrzymaniu żon, zadłużeni po uszy, pętla na szyi ale do roboty się nie garną. I zachowują się w myśl zasady, nie mam nic, to nie pozwolę żeby ktoś mógł mieć. To niewątpliwie boli, że ktoś za dzierżawę terenu dostawać będzie rokrocznie przez 30 lat kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przykro patrzeć jak wykonują akty rozpaczy aby nie pozwolić ludziom zarabiać a gminie czerpać korzyści z podatków. Co jest tutaj paradoksem, to fakt, iż 30 lat przyniesie gminie przeszło 250,000,000zł. Tyle kasy w gminie starczy na wiele ale przede wszystkim wystarczy na zasiłki dla całej bandy nierobów. Może ich żony wreszcie odetchną?

Młodoszowice - współczuję Wam mieszkańcom. Facet po 8 klasach podstawówki i to do tego na przeciętnych ocenach próbuje dyktować Wam co należy robić. Cietrzewi się z pianą na gębie, oszukuje Was bo przecież wszystko przegrywa w Sądach. Ciągle nasuwa się jednak pytanie, z czego się utrzymuje, skoro cały czas poświęca na walkę z wiatrakami? Przecież dzieci nie chodzą głodne. Jak to możliwe? Odpowiedź już wkrótce. Jak mówi stare porzekadło, nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Już niedługo .....

Anonim (niezweryfikowany)
Widać,że czerpiesz wiedzę z

Widać,że czerpiesz wiedzę z ulotek wydrukowanych w akcie rozpaczy przez zwolenników wiatrakowców.Ekonomistom też jesteś przednim po tym jak podano Ci wyssane z palucha suche założenia bez pokrycia.Ale cóż,pewnie masz w tym interes,nie moja to sprawa.Ja nie mam żadnego oprócz tego aby sprawiedliwości stało sie zadość bo nie strawię dłużej takiego korupcji i zakłamania na szczeblach decydujących co ma być dobre dla ludzi bez udziału ich samych.
Gdybys jednak zechciał głębiej pochylić sie nad tematem to w internecie jest sporo wiedzy zawartej na temat wiatraków,niecnych praktyk wiatrakowców itp.Możesz także zainteresować się losem najuboższej w województwie gminie Kamiennik w której wiatraki hulają już parę latek a jednak nie stała sie krainą mlekiem i miodem płynącą,a co więcej mieszkańcy nawołują aby sie bronić przed postawieniem sobie na głowach turbin bo nie da sie żyć w ich obecności.To tak ku przestrodze Levorowi i innym sympatykom,którzy po początkowej euforii mogą z czasem gorzko zapłakać.

pikieciarz (niezweryfikowany)
widziałeś świadectwo czy kłamiesz

w sumie znam historyków co piszą z błędami ,niech nawet ma 4 klasy byle odsunął wiatraki od domów i ochronił przyrodę przed niszczycielskim wpływem wiatraków to tym większa zasługa dla niego że mimo braku wykształcenia daje radę i nie sądzę żeby był pasożytem który stara się o dotacje z wiatraków i na krzywdzie innych buduje swoją przyszłość

Anonim (niezweryfikowany)
Zdecydowanie masz rację.Gdyby

Zdecydowanie masz rację.Gdyby istotnie był takim pasożytem jak tutaj starają się Go przedstawić to lobby wiatrakowe łatwo by sobie z nim poradziło w sposób jaki powszechnie praktykują i o którym ludzie doskonale wiedzą.A jednak chodzi mu o coś więcej niż bezduszne papierki za które kupić można niemal wszystko,i chwała mu za to oraz tym co coraz liczniej dołączają do niego widząc jaką utopią jest ta chora inwestycja.

Młoda (niezweryfikowany)
Ochrona przyrody

Czy Ty wiesz co to jest ochrona przyrody...przecież wiatraki to energia odnawialna właśnie dla
przyrody korzystna...

pikieciarz (niezweryfikowany)
bzdury piszesz

pożyjesz ,zmądrzejesz -wiatraki patologia bez pieniędzy podatnika nie ma nawet jednego w Europie ,pasożytnictwo pseudo-ekologiczne .

ekoo (niezweryfikowany)
Niosił wilk razy kilka...

Mili państwo KAŻDY SĄDZI WEDŁUG SIEBIE , a najgorsze co może być to ciągłe straszenie normalnych ludzi wiatrakami i powtarzanie czyichś opinii oraz udawanie jakim to jestem mondraliński nie licząc się z prawem i wyrokami SĄDÓW. Już niedługo odpowiecie przed sądami za pomówienia i oszczerstwa. Szkoda rodzin.

pikieciarz (niezweryfikowany)
niedługo to odpowiedzą przed trybunałem

ci co ustawy o energii odnawialnej blokują już w maju zobaczą co jest grane a za rok śmietnik historii , rozliczenia szemranych interesików i patologii, pomoc od kolesi już nie nadejdzie

Anonim (niezweryfikowany)
Tu nikt nikogo nie straszy

Tu nikt nikogo nie straszy,mamy demokrację i każdy ma prawo do wydania opinii.Wy staracie sie posadzić nas na bombie obiecując gruszki na wierzbie,my zaś bronimy się przed wami abyście nie rujnowali nam życia i rodzinnych stron,mamy nadzieję że wygramy tą walkę bo walczymy o normalność a nie patologię.Ostatnie dwa zdania zdecydowanie wam powinny być przypisane.

anonim (niezweryfikowany)
sołtysi

Własnie zgadzam sie każdy ma swoje zdanie i nie powinni nam nażucac swoje racje ,ja jeszcze do jednej osoby mam pytanie rodzina sie twoja wyprowadzi jak wiatraki powstaną ,a my też mamy sie wyprowadzić jak zatrówa nam strzelaniem petardami ,nie małymi,ale takimi że można zawału dostac ,to jest dobrze ta osoba napewno wie ,i nie patrzy czy ludzie mieszkaja czy dzieci ,to jest dobrze ,wiatraki mu przeszkadzaja ,a chuki jak zbaby nie

Anonim (niezweryfikowany)
Takie sytuacje zgłasza się na

Takie sytuacje zgłasza się na policję a nie na forum bo nie ma to absolutnie żadnego związku z powyższym problemem z którym związana jest dyskusja.

anonim (niezweryfikowany)
wiatraki

napewno zgłosimy

ortografia (niezweryfikowany)
się kłania

huki jak z bomby - no ale wy macie wszyscy zwolennicy wiatraków studia skończone i tacy nowocześni- wstyd

pikieciarz (niezweryfikowany)
każdy normalny człowiek

jest świadomy zagrożenia płynącego z bliskiej lokalizacji wiatraków to mniej rozgarniętych i nie douczonych trzeba informować .

pikciarz (niezweryfikowany)
moim zdniem

Jak wybudują te wiatraki u sąsiada to mnie chyba szl.. trafi, co ja biedny z tego bende miał.

Anonim (niezweryfikowany)
Będziesz miał ostrą delirkę

Będziesz miał ostrą delirkę gdy infradźwięki zbombardują Ci układ nerwowy,do tego dojdzie hałas czasem wnerwiajacy,zależny od kierunku wiatru...mało Ci?jesli tak to możesz podejść bliżej wiatraka zimą,oberwiesz płatem lodu w łepetynę i wówczas z pewnością sz...g Cię trafi i bieda sie definitywnie skończy;)

Młoda (niezweryfikowany)
No tak telefonów komórkowych

No tak telefonów komórkowych pewnie używasz....a wiatraków się boisz...

pikieciarz (niezweryfikowany)
szkoda nawet odpowiadać na twoje posty

poczekam aż zmienisz podpis z Młodej na Mądra

robotny (niezweryfikowany)
kasa kasa kasa

będziesz miał gminę, do której spływają podatki i która będzie mogła inwestować. Będziesz miał firmy, które będą miały większe niż dotychczas dochody, np. AgroAs i będą mogły tworzyć nowe miejsca pracy ale tego percepcja przeciwników nie ogarnia.

pikieciarz (niezweryfikowany)
już Kamiennik zarobił

wiatraki się odbijają czkawką raz zarobili i koniec już ich wójt się żali , nie mówiąc o mieszkańcach co nie mogą wytrzymać i została najbiedniejsza gmina na Opolszczyżnie a pracę to można tam dostać chyba tylko przy sprzątaniu ptasich trupów wkoło wiatraków ,dobrze że u nas nie zdążą przed wyborami postawić a potem to pozamiatane

Anonim (niezweryfikowany)
Albo udajesz głupiego albo

Albo udajesz głupiego albo rzeczywiście jesteś taki naiwny i w te bujdy wierzysz...gmina dostanie pieniądze z podatków lecz w ostatecznym rozrachunku o dochód ten zostanie obcięta subwencja z budżetu państwa czyli ostateczny wynik będzie bliski zeru.Może i AgroAs-owi będzie sie to opłacać,w końcu ich egzystencja to wieczne kredyty i ciągła inwestycja,taką maja politykę przetrwania.Pojedynczy rolnicy stracą niemal wszystko to co wzięli,a dlaczego?gdzieś już to jest napisane i nie będę sie powtarzał.Najwięcej zaś starca ci którym przyszłoby mieszkać w tym wiatrowym kołchozie..dlatego walka trwac będzie do końca!!

pikieciarz (niezweryfikowany)
akurat ja wiem co będę miał, same choroby

i plagi a ponadto droższy prąd przez kilkadziesiąt lat i sąsiada ,który będzie rozpaczał po stracie majątku przez źle podpisane umowy

Precz z wiatrakami (niezweryfikowany)
Nie chcemy wiatraków w TVP Opole

Manifestacja pod urzędem wojewódzkim :)))

Ale Grzybowski dał czadu - Brawo Panie Bronisławie, cieszymy się, że Pan za nas walczy!

materiał zaczyna się od 1 minuty 8 sek. , niestety wcześniej 2 minuty reklam ale warto poczekać.

http://www.tvp.pl/opole/informacja/kurier-opolski/wideo/26-lutego-2014/1...

Młoda (niezweryfikowany)
To był czad...nie

To był czad...nie rozśmieszajcie mnie....

ano (niezweryfikowany)
TOLERANCJA

Próbuję zrozumieć i nie potrafię, dlaczego przeciwnicy inwestycji tak się martwią czyimiś sprawami i problemami (chyba zazdrość). Co jeden to mądrzejszy bo naczytał się czyichś opinji i uważa się za specjalistę, a nawet eksperta, który pozjadał wszystkie rozumy ho,ho. Nie mają nic od siebie do powiedzenia tylko powtarzają za kimś i obrażają . Gdzie tolerancja.

pikieciarz (niezweryfikowany)
martwią się o swoje zdrowie i swoje rodziny

naukowcy z PAN ,lekarze ,specjaliści różnych dziedzin ostrzegają przed skutkami przebywania w pobliżu jednego nawet wiatraka a co dopiero cały kołchoz wiatraków może szkód narobić w przyrodzie albo w organizmie człowieka ,to mamy czekać i iść jak barany na żeż żeby tylko przypodobać się komuś i być tolerancyjnym,niech odsuną wiatraki od domów i wszystko będzie ok

lucky (niezweryfikowany)
tolerancja

Droga ano, jak ci ktoś zrobi kupę na chodniku przed wejściem na twoją posesję, to też jesteś tolerancyjna i uważasz, że ma do tego prawo?
Wiatraki to dokładnie to samo co kupa zrobiona na klatce schodowej w bloku. Niby nie narusza przestrzeni żadnego mieszkania, ale każdy musi wąchać smrody i uważać, żeby w nią nie wdepnąć. Najgorzej mają ci, pod czyimi drzwiami posadzono klocka. Zrobienie kupy pewnie wywołało u srającego wielką przyjemność może nawet euforię - ulżyło mu, zamiast o napięciu w podbrzuszu mógł myśleć o pieniądzach. Dla kilkudziesięciu pozostałych mieszkańców to duży problem i wielu z nich chętnie nakopałoby srającemu.
Chyba jaśniej nie da się wyjaśnić sprawy wiatraków. Mam nadzieję, że teraz zrozumieją o co z nimi chodzi nawet najbardziej oporni na wiedzę.

ano (niezweryfikowany)
do pikieciarz,lucky

W całych Niemczech i nie tylko są takie farmy wiatrowe i nikt nie umiera i nie choruje oraz najważniejsze nikomu nie śmierdzą pieniądze. Oporni na wiedzę i przepisy obowiązującego prawa muszą zrozumiec że nie wolno im przebywac w pobliżu wiatraka. Ale w Polsce zawsze znajdzie się taka ciemnota,która jest przeciwko wszystkiemu co inne. Tylko pragną życ w ciemnogrodzie-gratuluję. CO SZLAK TRAFIA ŻE WIATR NAWIEJE KOMUŚ PIENIĄDZE?

Strony

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31