11 listopada - Święto Niepodległości oczami przedszkolaków

14 listopada 2014r. w Domu Kultury w Grodkowie odbyło się „Spotkanie z historią według przedszkolaków”. Dzieci z grupy 5-latków z sali nr 10 z Publicznego Przedszkola nr 2 pod opieką Małgorzaty Łucyszyn- Duk i Agnieszki Michalik oraz 6-latki z grupy 0 „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Agnieszki Nawrockiej- Pałki zaprezentowały program artystyczny dotyczący Święta Niepodległości, które obchodziliśmy 11 listopada.

 

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: kombatanci- Mieczysław Smaś i Witold Szczęśniak, dyrektor Gminnego Zarządu Szkół i Przedszkoli- Zdzisław Pałka, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2- Violetta Rutkowska- Litwiniuk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3- Katarzyna Telęga- Romian, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3- Jadwiga Tyc, przedstawicielka Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej od lat współpracująca z przedszkolakami- Anna Bogucka, rodzice, grupy 5-latków z PP nr 2 z wychowawczyniami, 6-latki z oddziałów przedszkolnych  z PSP nr 3 z wychowawczyniami oraz uczniowie klasy 1 e z PSP nr 3 z wychowawczynią. 

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości. Następnie dzieci zaprezentowały urozmaicony program artystyczny. Były wiersze, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, piosenki, a także układ taneczny do utworu „Przybyli ułani” w wykonaniu grupy 5-latków oraz polonez w wykonaniu 6-latków. Całość dopełniła prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci mogły poznać historię godła Polski, flagi oraz hymnu. Na pamiątkę „Spotkania z historią” każda przybyła grupa otrzymała drobny upominek, a zaproszeni gości- pamiątkowe kotyliony.  

„Spotkanie z historią według przedszkolaków” spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony dzieci oraz przybyłych gości. Przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się w uroczystość poprzez wspólny śpiew i udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące polskich symboli narodowych. Szczególne podziękowania do młodych aktorów skierowali przybyli na uroczystość najstarsi- kombatanci. Nie kryli swojego wzruszenia i podziwu. 

 

Przedstawienie w wykonaniu dwóch grup było efektem trzyletniej współpracy prowadzonej przez wychowawczynie z Publicznego Przedszkola nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Dzięki tym spotkaniom dzieci integrują się ze sobą, wspólnie uczestniczą w zabawach i zajęciach, pokonują swoje lęki i słabości, uczą się akceptacji. 

 

Autorki:

Małgorzata Łucyszyn- Duk

Agnieszka Michalik

Agnieszka Nawrocka- Pałka

 

 

 

 

Komentarze

Majka (niezweryfikowany)
Ślicznie

Ślicznie występowały nasze kochane dzieciaczki:)

:) (niezweryfikowany)
moje kochane zdolniachy!:)

moje kochane zdolniachy!:)

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31