Basen działa, ale potrzebuje remontu

W poprzednich latach przy takiej pogodzie zazwyczaj sprzedawano grubo ponad 500 biletów dziennie. Absolutny rekord padł w ostatni dzień wakacji roku 1997 i wyniósł 1713 osób! Bezpieczeństwa kąpieli strzeże troje ratowników. Ośrodek Kultury i Rekreacji chcąc być pewnym przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa od kilku już lat podpisuje z opolskim oddziałem WOPR stosowną umowę zabezpieczenia kąpieliska.

Nad jakością wody czuwa Sanepid , który ją bada min. raz w tygodniu. Władze naszego miasta od kilku już lat szukają sposobu pozyskania środków na remont basenu lub na budowę nowego bowiem zdają sobie doskonale sprawę ze jego złego stanu technicznego W grę wchodzą tutaj jednak już ogromne sumy. Kapitalny remont to min. 3 mln. zł a budowa nowego to ponad 10 mln.

Tylko w ostatnich dniach na basenie awarii uległa jedna z pomp oraz stwierdzono duży przeciek instalacji wodociągowej. Przewidywany koszt usunięcia tych awarii to kilka tysięcy zł. Z takimi problemami musi sobie praktycznie co roku radzić grodkowski ośrodek. W tym momencie trzeba jednak zadowolić się tym co aktualnie posiadamy licząc na rychły remont.

Pomimo tych wszystkich problemów na basen bardzo często przyjeżdżają całe rodziny z Nysy, Brzegu, Niemodlina i innych miejscowości twierdząc, że to właśnie w Grodkowie można najlepiej i co najważniejsze najbezpieczniej spędzić czas nad wodą.

Cohu

Komentarze

::)))) (niezweryfikowany)
:)))

drogi redaktorze skrót od miliona to "MLN" a nie "mil"

Anonim (niezweryfikowany)
Dzięki.

Dzięki.

Ja (niezweryfikowany)
Pfff

To nie istotne...
Skoro ktoś tu jest mądrzejszy to dlaczego sam nie pisze tych informacji ?

PRAWDA (niezweryfikowany)
RATOWNICY

OSTATNIO MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ WIELOKROTNIE WYPOCZYWAC NA GRODKOWSKIM BASENIE. POMIJAM STAN TECHNICZNY O KTÓRYM ZOSTAŁO WSPOMNIANE. PROPONOWAŁ BYM PRZYJRZEĆ SIE JEDNAK PRACY RATOWNIKÓW. OTÓŻ SIEDZĄ SOBIE W TRÓJECZKĘ W JEDNYM MIEJSCU SŁYCHAĆ CHICHY ŚMICHY A TO CO NAJBARDZIEJ WKURZA NÓŻKI MAJĄ ZAŁOŻONE NA MUREK MIEDZY ŚREDNIM A DUŻYM BASENEM ZE ABY PRZEMIEŚCIĆ SIE Z DUŻEGO NA SREDNI BASEN MOZNA ICH PRZESKOCZYĆ ALBO IŚC PO TRAWIE NA OKOŁO. JEST TO NAPRAWDĘ STOSOWNE ZABEZPIECZENIE KĄPIELISKA. DO CZASU AZ COŚ SIE STANIE ...

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28