Budżet gminy Grodków uchwalony

Radni gminy Grodków uchwalili budżet na 2015 rok. Dochody budżetu wynoszą 56 736 739, 46 zł. Wydatki pochłoną ponad 62 mln zł. Deficyt sięgający prawie 6 mln złotych zostanie pokryty m.in. kredytem.

- Jest to budżet inwestycyjny. W tej chwili przeznaczamy 20 % środków z całego dochodu gminy na inwestycje, więc jest to pokaźna kwota. Dodatkowo pozyskujemy środki zewnętrzne, dzięki czemu możemy obniżyć koszty zaplanowanych inwestycji i uzyskane oszczędności przeznaczyć na realizację kolejnych zadań – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.   

Największym zadaniem w tym roku będzie warta ponad 4 miliony złotych przebudowa ronda im. Solidarności oraz ulicy Fornalskiej, Krakowskiej i Kasztanowej. Na to zadanie gmina otrzymała 50% dofinansowania z rządowego programu tzw. „schetynówek”, które znalazło się na drugim miejscu listy rankingowej wszystkich zakwalifikowanych wniosków w województwie opolskim.

Również zostaną przebudowane drogi dojazdowe do gruntów rolnych w miejscowościach: Strzegów, Głębocko, Gnojna (dojazd do cmentarza), Starowice Dolne, Wojnowiczki, Gola Grodkowska. Miasto chce też przygotować dokumentacje na przebudowę dróg w Tarnowie Grodkowskim oraz przebudowę grodkowskich ulic: Sienkiewicza, Morcinka, Grenadierów, Racławicka i Kościuszki.

W budżecie oprócz dróg są także inne zadania, które przekraczają milion złotych, albo pochłoną mniej wydatków.

Wśród nich przebudowa budynku gospodarczego na budynek mieszkalny z lokalami socjalnymi w Wierzbnej (150 tys. zł), rozbudowa i remont jednostki OSP w Bąkowie (300 tys. zł), przebudowa części budynku byłego szpitala na budynek Opieki Społecznej w Grodkowie (700 tys. zł), oświetlenie i monitoring części parku miejskiego na „Cegielni” (95 tys. zł).

Remonty świetlic wiejskich zaplanowano w Gnojnej, Głębocku, Goli Grodkowskiej, Kolnicy, Młodoszowicach i Przylesiu Dolnym. Pieniądze na te zadania pochodzić będą z Funduszu Sołeckiego.

Z tego samego programu na wsiach zostaną doposażone place zabaw dla dzieci, wyremontowane boiska sportowe, a w Wierzbniku powstanie siłownia zewnętrzna.

 

Warto dodać, że zaproponowany przez burmistrza Marka Antoniewicza budżet został przyjęty przez 11 radnych, a trzech radnych wstrzymało się od głosu w tej sprawie. 

Komentarze

danutkaparafianka (niezweryfikowany)
zapytanie

a czemu Kopice pominiete we wszyskich kategoriach????..taka duza wies pominieta...

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31