Cenne punkty Olimpu. Podsumowanie I rundy

UKS Olimp Grodków po raz kolejny pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 28:29 (13:15).  - Spotkały się dwa zespoły o podobnym potencjale. Mecz mieliśmy pod kontrolą, ale nasze własne błędy spowodowały, że końcówka była bardzo nerwowa – relacjonuje Piotr Mieszkowski, trener Olimpu Grodków.

Grodkowianie po kolejne punkty udali się do Ostrowa Wielkopolskiego. Statystycznie z tym zespołem Olimp ma dwa zwycięstwa, więc jak sami zawodnicy podkreślali, Ostrovia im leży. Łatwo nie było. W dwóch fragmentach gry, do 20 i od 59 minuty meczu obydwie drużyny toczyły zacięty pojedynek, a na tablicy widniał remis. W bramce bardzo dobrze spisywał się Łukasz Romatowski, a miejscowi nie potrafili zmniejszyć strat nawet przy dwukrotnym osłabieniu Olimpu, który grał w czwórkę. Jednak Ostrovia się nie poddała i w ostatnich minutach meczu odrobiła cztery bramki. Przy błędach przyjezdnych wykorzystywała sytuację i doprowadziła do remisu w 59 minucie. Na sześć sekund przed końcem spotkania Piotr Bielec ostro potraktował wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Kolankę, za co został ukarany czerwoną kartką, a UKS wywalczył rzut karny. Wykorzystał go Gradowski, a miejscowi nie zdążyli już zawiązać ataku.

W tym sezonie grodkowianie postawili na obronę i to funkcjonuje. Do tej pory stracili 329 bramek i w tej klasyfikacji ustępują tylko drużynie z Opola. Ścisk w tabeli jest niesamowity, a to pokazuje, że liga jest bardzo wyrównana i tu każdy punkt jest na wagę złota. Na zakończenie I rundy Olimp zajmuje czwarte miejsce, mając na koncie 16 punktów. UKS do tej pory wygrał siedem spotkań, dwukrotnie zremisował oraz cztery razy zaznał smaku porażki. Dla porównania w ubiegłym sezonie 2013/2014 po I rundzie grodkowianie okupowali ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Najlepszym strzelcem w klubie jak dotąd jest Łukasz Gradowski, który zdobył 66 bramek. Za nim znajdują się Tomasz Biernat – 51 bramek i Sebastian Kolanko, który wywalczył 46 goli.

Teraz trwa przerwa świąteczna. Na parkiet pierwszoligowi piłkarze ręczni powrócą 24 stycznia.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski vs UKS Olimp Grodków 28:29 (13:15)

KPR: Bartosz Jaruzel, Arkadiusz Galewski - 4, Piotr Kierzek - 3, Michał Czerwiński, Paweł Dutkiewicz - 5, Michał Bałwas – 4, Jakub Tomczak – 4, Piotr Bielec,  Krzysztof Pernak, Tomasz Klara – 3, Filip Tarko, Patryk Staniek – 4, Maciej Adamczyk, Dawid Stempniak, Mateusz Wojciechowski – 1.

Kary: 10 minut

Karne: 4/4.

OLIMP: Łukasz Romatowski, Rafał Górny - 1, Sebastian Kolanko – 2, Bartosz Żubrowski – 1, Paweł Chmiel – 3, Marcin Biernat, Maciej Maciejewski, Tomasz Biernat – 7, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski - 9, Krzysztof Bujak – 4, Łukasz Ogorzelec - 2, Szymon Urban, Tomasz Wasilewicz, Paweł Łągiewka.

Kary: 16 minut