Ciężarówki nie wjadą do Gnojnej. Wprowadzono objazd do Strzelina

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wprowadził objazd drogi wojewódzkiej nr 378, który obowiązuje od piątku 19 grudnia. Objazd dotyczy tylko kierowców pojazdów o masie powyżej 10 ton, którzy do Strzelina nie mogą jechać przez Lubcz i Gnojną, aż do granicy województwa opolskiego. Teraz muszą poruszać się wyznaczonym objazdem: obwodnica Grodkowa droga wojewódzka nr 401 przez Wojsław droga wojewódzka nr 403 przez Łukowice Brzeskie, a następnie dalej drogą krajową 39 przez Wiązów dojedziemy do Strzelina. Długość obejścia wynosi 35 kilometrów.

 

- Stan drogi wojewódzkiej nr 378, w szczególności miejscowości Gnojna jest bardzo zły. Żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Gnojnej, na ich wniosek wprowadziliśmy ten zakaz ruchu, który będzie obowiązywał do czasu naprawy nawierzchni – informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

 

Przypomnijmy, 18 sierpnia odbyła się wizja lokalna w Gnojnej dotycząca modernizacji drogi i budowy obwodnicy. Podczas spotkania mieszkańców z władzami województwa zapadły ustalenia dotyczące remontu samej drogi.

- Na odcinku 14 kilometrów zostały wyrównane pobocza. Również na najbardziej niebezpiecznych odcinkach w Gnojnej i Zielonkowicach zostało wymienionych 500 metrów kwadratowych nawierzchni. Natomiast w 2015 roku samorząd opolski przeznaczy ponad milion złotych na naprawę kolejnych odcinków, a rok później rozpocznie się modernizacja całej drogi od skrętu na Jutrzynę do granicy województwa opolskiego – zapewniał Tomasz Kostuś, ówczesny wicemarszałek województwa opolskiego.

Utrudnienia dla kierowców tirów mogą potrwać nawet do końca 2016 roku. Na ich wprowadzenie zgodziła się także Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

 

Komentarze

ala (niezweryfikowany)
przepisy

Niestety ciężarówki nadal jeżdżą tą drogą, wczoraj wracałam ze Strzelina ...

Jack (niezweryfikowany)
Obwodnica Gnojnej

Nigdy nie będzie obwodnicy Gnojnej. Sama pani A. Gul chociaż bardzo dużo dobrego działa dla społeczności lokalnej, nie będzie miała siły przebicia. Ludzie sami są winni. Pan A. Śliwa nie został wybrany do sejmiku województwa - a jego tam obecność byłaby gwarancją takiej inwestycji. Teraz ludzie mogą tylko żałować co zrobili, czy czego nie zrobili 16 listopada. Grodków nie swojego przedstawiciela w Opolu. A to wielka szkoda. Obwodnica Grodkowa to Jego zasługa. Za 4 lata nikt nie powinien porywać się na kandydowanie do sejmiku, tylko Pan Józef Śliwa. A nam trzeba prosić Boga aby zechciał kandydować.

Anonim (niezweryfikowany)
Dla przypomnienia p.Śliwa był

Dla przypomnienia p.Śliwa był 12 lat w Sejmiku,więc miał dużo czasu pochylić się nad problemem obwodnicy.

WTF (niezweryfikowany)
gnojna

Dla mnie to jest ogólnie nie logiczne gonić tak wielkie auto takimi wsiowymi alejkami . Wygodniej jest przecież jechać szerszą drogą jak na Łukowice i dalej na Strzelin ale tirowcy to tirowcy wielki silny i ... :-)

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31