Droga - publicznym wysypiskiem

Powraca sprawa zaśmiecania terenów przy drodze z Wierzbnika do Kolnicy. Śmieciarze – tym razem z niespotykaną dotąd intensywnością, pozostawiają po sobie niechlubne pamiątki szpecąc tym samym piękną okolicę.

Problem związany z zaśmiecaniem tej drogi trwa już od ponad pięciu lat. W przydrożnych rowach znaleźć można już praktycznie wszystko. Co prawda sklepikarze odpuścili sobie zwożenie tu skrzynek po owocach, jednak w dalszym ciągu – co kilkadziesiąt metrów – natrafić można na sterty śmieci. Najczęściej są to szklane słoiki i butelki. Nie brakuje jednak gruzu, muszli klozetowych, plastikowych pojemników czy opakowań po sprzętach.

Cztery lata temu mieszkańcy Polany wzięli sprawy w swoje ręce i przeczesując sterty śmieci, które pojawiały się wówczas także w pobliżu ich wioski – znaleźli dokument z pieczątką jednego ze sklepów w Nysie. Sprawa znalazła finał w sądzie, który jednak umorzył postępowanie ze względu na niewystarczającą ilość dowodów. Teraz jednak śmieciarze stali się bardziej czujni i w niektórych przypadkach podpajalą pozostawione przez siebie odpady.

Czy jest szansa, że ta droga przestanie w końcu pełnić rolę publicznego wysypiska?

- Z uwagi na to, że właścicielem drogi na odcinku Wierzbnik - Kolnica jest Zarząd Dróg Powiatowych, Straż Miejska w Grodkowie wystosowała do właściciela terenu nakaz uprzątnięcia i utrzymywania w należytym stanie swojego terenu. Kilkakrotnie strażnicy na niniejszym odcinku drogi ujawniali nielegalne wysypiska odpadów oraz sprawców zaśmiecania, którzy ponosili odpowiedzialność karną – tłumaczy Paweł Borkowski – komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Czy jednak posprzątanie wystarczy? Czas pokaże. Do sprawy z pewnością będziemy wracać.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31