Drugi remis Olimpu Grodków przed własną publicznością

Szczypiorniści Olimpu Grodków po raz drugi zremisowali przed własną publicznością w tym sezonie. Grodkowianie podarowali jeden punkt gościom z Zawiercia.

Początek tego spotkania należał do grodkowian, jednak Viret sukcesywnie odrabiał straty i już po 15 minutach gry prowadził 9:8. Od tego momentu walka była zacięta do ostatnich sekund meczu. Prowadziła raz jedna, raz druga drużyna. Grodkowianie często tracili zaliczkę bramkową, co skutecznie wykorzystywał rywal. W ostatniej minucie meczu piłkarze ręczni z Zawiercia zdobyli dwie bramki, w tym jedną po rzucie karnym, która doprowadziła do remisu tego pojedynku.

Po piątej kolejce Olimp nadal znajduje się na piątym miejscu w tabeli, mając na koncie 6 punktów. W klasyfikacji klubowej strzelców na prowadzenie wyszedł skrzydłowy Olimpu Sebastian Kolanko, który do tej pory zdobył 19 bramek. Następne spotkanie Olimp rozegra na wyjeździe 18 października. Ich rywalem będzie Siódemka Miedź Legnica.

Olimp Grodków - Viret Zawiercie 29:29 (16:14)

Olimp: Romatowski, Wasilewicz, Łągiewka - Kolanko 5, Chmiel 5, Gradowski 4, Ogorzelec 4, Maciejewski 3, Bujak 3, Żubrowski 2, M. Biernat 1, T. Biernat 1, Piech 1, P. Biernat.
Kary: 22 minuty
Karne: 4/4

Viret CMC: Ratuszniak, Kot - Kuśnierczyk 11, S. Zagała 6, Biernacki 3, Kapral 3, Makaruk 2, Szymański 1, Fugiel 1, Komalski 1, Kijowski, Nowak.
Kary: 12 minut