Emigrację młodych ludzi można powstrzymać. Wywiad z Miłoszem Dębowskim, kandydatem lewicy na burmistrza Grodkowa

Rada Biznesu, budżet obywatelski i dofinansowania dla młodych ludzi – to tylko niektóre pomysły na walkę z bezrobociem w naszej gminie, jakie ma Miłosz Dębowski – kandydat lewicy na burmistrza Grodkowa. 

 

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na stanowisko Burmistrza Grodkowa?

- Mam kilka pomysłów, jak rozruszać nasze miasto. Chcę stworzyć takie warunki życia w naszej gminie, aby młodzi ludzie nie uciekali za pracą. Żeby grodkowianie, którzy chcą pracować i płacić w Grodkowie podatki, mieli stworzone do tego odpowiednie warunki i sprzyjające przepisy.

 

Jakie ma Pan priorytety będąc Burmistrzem i jak zamierza Pan je zrealizować?

Mój program wyborczy w dużym skrócie to m. in.:

- W ścisłej współpracy z biurem pracy, postaram się dofinansować wszelkiego rodzaju kursy (np. prawa jazdy, nauki języków obcych, obsługę maszyn itp.) dla młodzieży w wieku 18-24 lat, którzy nie pracują i nie uczęszczają do szkół, a mają problemy ze znalezieniem pracy.

- Chcę wprowadzić w szkołach podstawowych obowiązkowe badania wzroku, słuchu i uzębienia dla dzieci w klasach I – III. 

- Powołam przy Radzie Miejskiej - Radę Biznesu, aby razem z przedsiębiorcami z terenu naszej gminy radzić, jakie ułatwienia wprowadzać nie likwidując miejsc pracy, a żeby można było zatrudnić dodatkowych ludzi. Chcę wykorzystać potencjał, wiedzę i znajomości naszych przedsiębiorców do pozyskania nowych inwestorów. Do Rady Biznesu zostaną zaproszeni wszyscy przedsiębiorcy, zarówno Ci, co sami prowadzą działalność, jak i przedsiębiorcy zatrudniający większą ilość pracowników. 

- Wprowadzę budżet obywatelski, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł decydować o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego. Charakteryzuje się to większym udziałem w życiu publicznym mieszkańców i priorytetowymi wydatkami oraz realizacją pomysłów mających bezpośrednie przełożenie, na jakość życia mieszkańców.

- Chcę również umożliwić wszystkim mieszkańcom darmową obsługę prawną. W dużej mierze ludzie potrzebujący takiej usługi muszą dojeżdżać do Opola, Nysy czy Brzegu.  

- Ważnym punktem będzie też pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej i sprawne ich wykorzystanie.

 

Jak ocenia Pan mijającą kadencję obecnego Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza?

- Osobiście mam takie zasady, że nie patrzę w tył i nie krytykuję nikogo. Każdy ma swoje cele i metody, jakie stosuje, aby je realizować. Patrzę w przód i myślę o tym, co ja mogę osobiście zrobić dla naszej gminy będąc jej włodarzem.

 

Co według Pana jest największym problemem naszego miasta i jak można go rozwiązać?

- Największym problemem naszego miasta na pewno jest bezrobocie i ciągle powiększająca się lista lokali do wynajęcia lub do sprzedania, co może oznaczać, że trudno jest prowadzić opłacalną działalność gospodarczą w Grodkowie. Dlatego trzeba wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i znaleźć złoty środek, aby im pomóc. Bezrobocie w gminie Grodków jest bardzo dużym problemem i na pewno nie zostanie rozwiązane w przeciągu kilku tygodni czy miesięcy. Będzie to proces długofalowy, który zamierzam poprowadzić wraz z powołaną Radą Biznesu, o której już wcześniej wspominałem.

 

Jakimi dotychczas sukcesami w działalności samorządowej, społecznej bądź innej może Pan się pochwalić?

- Od 15 lat pracuję w samorządzie gminnym w tutejszym Urzędzie Miejskim na stanowisku inspektora ds. ochrony środowiska. Tak długi staż pracy pozwolił mi poznać w bardzo dużym zakresie sprawy związane z gminą i jej bolączkami. Społecznie udzielam się w Grodkowskim Klubie Sportowym, gdzie od dwóch lat pełnię funkcję Prezesa klubu.

 

Jakby Pana określili przyjaciele?

 - Mam wielu znajomych i przyjaciół.  Myślę, że moja osoba widziana jest pozytywnie, ponieważ staram się zawsze pomóc, oczywiście w miarę swoich możliwości i zawsze dotrzymuję słowa.

 

Komentarze

smc (niezweryfikowany)
osiagniecia

Pan milosz jest wspanialym pracownikiem gminnym zwyklemu obywatelowi lub solectwu pozwolenie na sciecie drzewa wydaje 3 miesiace a firmie na wycinke 900 drzew pozwolenie zalatwia w 2 godziny zwykly zimny urzedas ktory ma nalecialosci z poprzedniej epoki i calkowity brak pomyslu na rozwoj gminy

anonim (niezweryfikowany)
Widzę że jest jeden

Widzę że jest jeden kandydat który ma pomysł na nasze problemy i wie co chce robić

Anonim (niezweryfikowany)
Ten Pan miał dziś okazję

Ten Pan miał dziś okazję wyjść do wyborców z programem na żywo,lecz wygląda na to,że zwyczajnie nie czuł się na siłach spojrzeć ludziom w oczy i wyjaśnić wiele trudnych spraw.Mojego głosu Pan już nie otrzyma,dziękuję.

"gall anonim" (niezweryfikowany)
Pan Dębowski zdezerterował

Dzisiaj Pan Dębowski przepadł z kretesem. Pokazał wyborcom w jakim ma ich poważaniu. Ludzie przyszli wysłuchać debaty, a on po prostu nie przyszedł. To jak KO w boksie więc temu Panu dziękujemy. Za to Pan Kwiatkowski wypadł bardzo dobrze.

Anonim (niezweryfikowany)
Była ta debatą wczoraj?

Była ta debatą wczoraj?

Anonim (niezweryfikowany)
Debata się nie odbyła,Pan

Debata się nie odbyła,Pan Dębowski uznał samoistnie swoją wyższość nad Panem Kwiatkowskim oraz wyborcami mając wszystkich w ''głębokim poważaniu''.Jutro 11 listopada o godzinie 18 jest kolejna debata w Kinie Klaps,tym razem ma przyjść Pan Antoniewicz,czy uszanuje kontrkandydata i wyborców będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem.

wyborca (niezweryfikowany)
argumenty

Widzę że Pan Miłosz ma dobry,ciekawy program i nie potrzebuje naszych pomysłów tak jak niektórzy kandydaci na Burmistrza. Ma Pan mój głos na "tak" Panie Miłoszu.

manio (niezweryfikowany)
debata

Dlaczego Kwiatkowski ogłasza debatę, a nie uzyskuje na nią zgody kandydatów? Damian pisał u siebie, że np. p. Antoniewicz nie zgodził się na spotkanie z nim. Egzotyczny kandydat z poparciem na poziomie Cebrata (widać po sondażu) wywołuje awanturę, żeby rozpaczliwie zwrócić na siebie uwagę. Może by mu jakiś lekarz tabletki przepisał?

Anonim (niezweryfikowany)
POMYSŁ

Kto dał taki pomysł Panu Kwiatkowskiemu żeby wypadł bardzo dobrze?

Anonim (niezweryfikowany)
debaty

A dlaczego Kwiatkowski nie zaprosił na debatę Cebrata? Pogadaliby jak mąż stanu z mężem stanu. Jeden specjalista od polityki prorodzinnej, drugi od pikiet i blokad dróg. Może z tego zrodziłby się jakiś ciekawy program. Np. polityka prokreacyjna za sklepem GS-u w czasie blokady drogi w Kolnicy. Debata Cebrat-Kwiatkowski byłaby bardzo pouczająca dla wszystkich.
A może Kwiatkowski boi się, że mu Cebrat ukradnie show? Bo tylko w czasie "debaty" z kandydatami, którzy nie przyszli może błyszczeć.

Muminek (niezweryfikowany)
Debata

Myslisz, ze pan Cebrat jest lepszym kontrkandydatem niz pan Antoniewicz? A wiesz, ze moze masz racje.

rybka (niezweryfikowany)
debata

Dla Kwiatkowskiego Cebrat to zdecydowanie lepszy kandydat od Antoniewicza. Może z nim wygrać.

Zombik (niezweryfikowany)
kto płaci za plakaty

Wy sobie robicie żarty z Waldemara, ale umyka Wam wazne pytanie. Kto mu finansuje tapetowanie miasta? Wynajmowanie sal? Pan Bar? Dlaczego to robi? Czy chcemy kandydata, który siedzi u kogoś w kieszeni, a my nawet nie wiemy kto to jest? Przepraszam, ale żarty i dowcipy sprawiaja, że nie widac najwazniejszego, czyli co się właściwie dzieje na naszych oczach. Czy to jeszcze demokratyczne wybory czy juz jakas gra polityczna polegając na wystawieniu czlowieka, który czyści komus przedpole?

Muminek (niezweryfikowany)
odpowidz

Widze Zombiku, ze jedynym twoim zmartwieniem, jest chec zajrzenia komus do portfela.Razi cie aktywna i merytoryczn kampania wyborcza.Nie wiem czyim sympatykiem jestes, ale kandydaci , ktorzy pochowali sie jak szczury maja chyba problem.A sympatykow p.Kwiatkowskiego jest duzo wiecej niz tylko p.Bar.Ludzie w końcu przestali sie irracjonalnie bac wladzy i sa gotowi poprzec zmiany.Polecam do przeczytania Poradnik Wyborczy .

Anonim (niezweryfikowany)
Zombiku,mnie z kolei

Zombiku,mnie z kolei zaciekawiło kto dziś ciemnym świtem finansował tapetowanie miasta i okolicznych wsi ulotkami z bardzo obraźliwą treścią dotyczącą Waldemara Kwiatkowskiego,może coś wiesz?Sądzę,że treści tam zawarte jednolicie wskazują od kogo może ten kubeł pomyj pochodzić...a już pytanie do wyborców czy chcą takiego burmistrza,który otacza się bezrobotnymi i biedakami zwala z nóg...widać burmistrz wg.zwolenników teraźniejszego obozu ma trzymać tylko z bogatymi i wpływowymi a resztę hołoty gonić pałą...oj przepraszam,przegonić w pola jak już zagłosują.

Muminek (niezweryfikowany)
wybory.

Czekam na wywiad z p.Cebratem.Chetnie poczytam jakie ma pomysly na rozwój gminy.Czy moze jedynym jego pomyslem jest start w wyborach jako tzw . słup.

Muminek (niezweryfikowany)
wybory

Czekam na wywiad z p.Cebratem, Chetnie poczytam o jego pomyslach na rozwoj gminy.Zawsze zglasza swoja kandydature ale nie dzieli sie pomyslami.Gdybysmy wiedzieli c co mu chodzi , moze juz dawno bylby burmistrzem.

reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31