Europejskie święto motoryzacji w Polskiej Nowej Wsi

 

 

 

W dniach od 18 do 20 lipca Opolszczyzna była europejską stolicą pojazdów tuningowanych. X Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck już po raz dziesiąty zorganizowano na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice.

 

Co roku impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, gdzie zwiedzający rozstawili swoje namioty, aby pozostać dłużej na zlocie.Na tegoroczną wystawę przybyło ponad 400 pojazdów z całej Europy, wśród których mogliśmy oglądać: stuningowane ciężarówki, samochody dostawcze i osobowe,  maszyny budowlane, pojazdy służb ratowniczych oraz motocykle.

 

- Wśród kilkuset wystawionych ciężarówek można było zobaczyć też takie, które do tej pory nie przyjeżdżały na nasz zlot. Mieliśmy gości m.in. z Włoch, Chorwacji, Austrii i Danii – podkreśla Aleksandra Donocik, organizator zlotu.

 

Można było podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, ręcznie wymalowane pojazdy, wyposażone w nowoczesne systemy audio-wideo. Na niektórych samochodach pojawiły się rysunki przedstawiające znane postacie ze świata muzyki, filmów, bajek i sportu m.in.: aktorzy z filmu „Piraci z Karaibów”, czy najlepszy kierowca w historii Formuły 1 – Michael Schumacher. Prawdziwą furorę zrobiła Madonna, czyli ciężarówka, która przybyła na zlot aż z Finlandii. Jej właściciel wiernie odtworzył, ponad czterometrowy wizerunek piosenkarki na swojej Scanii.

 

- Właściciel tego pojazdu gustuje w postaciach kina i sceny muzycznej, to nie pierwszy pojazd z jego warsztatu, który został ozdobiony wizerunkami znanych osób ze świata show-biznesu.  Kilka lat temu w Opolu, Fin zaprezentował ponad 25-metrowy zestaw, na którym widnieli między innymi Marylin Monroe, Frank Sinatra, czy Bob Marley – dodaje Donocik.

 

Uwagę zwiedzających przykuł także autobus „Havana Club”, w którym zainstalowano kolorowe oświetlenie ledowe oraz scenę. Autokar, na co dzień spełnia rolę objazdowej dyskoteki.

 

Pojazdy zachwycały nie tylko pięknymi rysunkami, ale także wyposażeniem wewnątrz. W środku stuningowanej ciężarówki możemy zobaczyć: wnętrza wykończone ręcznie szytą skórą, ekrany LED, telewizory, łóżko, wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny czy profesjonalne oświetlenie. W sobotni dzień 19 lipca odbyło się spektakularne widowisko „Light Show”, czyli nocny pokaz nietuzinkowego oświetlenia wszystkich ciężarówek uczestniczących w zlocie. Kierowcy prezentowali zwiedzającym, jak działa oświetlenie w takim pojeździe i jak gra muzyka. Ciężarówki, które prezentowały się na tegorocznym zlocie, normalnie pracują, poruszając się codziennie po europejskich drogach.

 

Kolejny 11. Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck, który odbędzie się za rok w tym samym miejscu, w połowie lipca. Dojechać na imprezę będzie można autobusami MZK Opole (linia nr 8) oraz wszystkimi pociągami REGIO kursującymi na linii Nysa – Opole.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31