Grodków: ruszyły wypłaty zasiłków po nawałnicach

Straż Pożarna w ciągu dwóch dni interweniowała aż 51 razy, głównie w: Kobieli, Wojnowiczki, Goli Grodkowskiej, Lipowej i Wierzbniku. To te miejscowości najbardziej ucierpiały w wyniku nawałnic, jakie przeszły w dniach 28 i 29 maja nad gminą Grodków.
- W pierwszy dzień fala deszczu uderzyła w samo miasto, gdzie mieliśmy zalane ulice, garaże i piwnice. W kolejnym dniu ulewne opady deszczu spowodowały straty na terenach wiejskich. W pięciu sołectwach spływająca woda z pól zalewała gospodarstwa domowe. W sumie mieliśmy zalanych kilkadziesiąt budynków – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.
W gminie Grodków już jest wypłacana pomoc finansowa dla poszkodowanych rodzin. Jednak to będą jedyne środki, na jakie mogą liczyć powodzianie.
- My nie możemy skorzystać ze środków rządowych, jakie np. uruchomiono dla poszkodowanych w Głuchołazach, ponieważ w naszej gminie nie ogłoszono klęski żywiołowej. Z naszymi stratami na taką pomoc się nie łapiemy. Natomiast powołaliśmy komisję, która jeździła i oceniała straty. Już wiemy, że w trzech przypadkach mieliśmy taką sytuację, iż woda wdarła się do mieszkań. Dlatego tym rodzinom w pierwszej kolejności będziemy pomagać – podkreśla Antoniewicz.
Najbardziej poszkodowani w nawałnicy w gminie Grodków mogą liczyć na zasiłki celowe w wysokości do 2 tysięcy złotych.
Autor: Damian Kapinos
Foto: Daniel Klimczak

Komentarze

atom (niezweryfikowany)
zdjęcie

Zdjęcie wyjątkowo groźnie wyglądające, zalany bocian oraz krasnal ogrodowy no i może piwnica. Ci ludzie przeżyli tragedię...

atom (niezweryfikowany)
zdjęcie

Zdjęcie wyjątkowo groźnie wyglądające, zalany bocian oraz krasnal ogrodowy no i może piwnica. Ci ludzie przeżyli tragedię...

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28