Grodkowianie najlepszymi ratownikami

Pod koniec maja odbyły się wojewódzkie zawody pierwszej pomocy, w których brali udział i odnieśli sukcesy uczniowie grodkowskiego Zespołu Szkół Rolniczych CKP.
Najpierw grodkowianie pojechali do Prudnika, gdzie wzięli udział w II Wojewódzkich Zawodach Pierwszej Pomocy Szkół Średnich.
- W tych zawodach wystawiliśmy aż trzy drużyny, a jedna z nich zajęła I miejsce. Zadaniem każdej z grup było odnalezienie poszkodowanych osób na terenie miasta Prudnik i udzieleniu im pierwszej pomocy. Uczestnikom rozwiązania zadania nie ułatwiał fakt, że ranni znajdowali się w różnych częściach miasta, a cała trasa liczyła około 5 kilometrów, więc mogli liczyć tylko na własne nogi – informuje Jacek Mrożek, nauczyciel z Zespołu Szkół Rolniczych w Grodkowie.
Następnie dzień później, 31 maja młodzi ratownicy z Grodkowa pojechali do Opola, gdzie wykazywali się swoimi umiejętnościami podczas XXII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

- Każdy z zawodników musiał pokonać pięć stacji praktycznych, w których przedstawiono zdarzenia, z jakimi, na co dzień się spotykamy m.in.: próba samobójcza, wypadek samochodowy czy upadek ze schodów. Grodkowianie pokazali, że potrafią udzielać pomocy poszkodowanym i ostatecznie zajęli II miejsce – dodaje Mrożek.
Udział grodkowskich drużyn w tych zawodach nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie logistyczne i finansowe sponsorów, w tym firmy Fireshop.

Autor: Damian Kapinos

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28