Grodkowski finał "Szlachetnej Paczki"

W ubiegły weekend dwunastu wolontariuszy przyjmowało i jednocześnie wydawało paczki, które trafiły do rodzin potrzebujących. W gminie Grodków akcja „Szlachetna Paczka” została zorganizowana po raz pierwszy.

 

Najpierw poszukiwano wolontariuszy, gdy chętni już się znaleźli to powstała zgrana drużyna „Super W”, którą pokierowała Lucyna Garncarz, lider rejonu. Następnie poszukiwano darczyńców, którzy pomogliby potrzebującym rodzinom. Do przygotowania konkretnych paczek w Grodkowie zgłosiło się wiele osób indywidualnych, grup oraz instytucji. W tegorocznej akcji wzięło udział 16 rodzin. - Zakwalifikowane rodziny najczęściej prosiły o żywność, ale także o meble czy sprzęt elektroniczny – mówi Lucyna Garncarz, lider rejonu grodkowskiego „Szlachetnej Paczki”.

 

Finał akcji odbył się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie, gdzie w ubiegłą sobotę i niedzielę można było zostawić paczki. Kilka samochodów rozwoziło na bieżąco to, co było przynoszone do magazynu. Wszystkie obdarowywane rodziny otrzymały paczki z rzeczami, o które prosiły.

 

http://terazgrodkow24.pl/content/w-grodkowie-po-raz-kolejny-spotkali-si%C4%99-z-miko%C5%82ajem-zobacz-zdj%C4%99cia

 

"Szlachetna paczka" jest akcją organizowaną co roku przez stowarzyszenie „Wiosna”. Polega ona na przygotowywaniu paczek świątecznych dla ubogich rodzin. W tym roku pomoc otrzymało ponad 17 468 rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Tegoroczna kampania Szlachetnej Paczki odbywała się pod hasłem - „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska”.

 

Autor: Damian Kapinos

Fot. Szlachetna Paczka Grodków

Komentarze

Barbara (niezweryfikowany)
paczka

A ja o niczym nie wiedziałam , jestem na rencie od lat nie robię wigilia bo mnie na nią nie stać , na życie mam 100 zł po opłatach , zachwycaj na wigilie mam zupę chińska podam meila 40basia@op.pl

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31