Hala Sportowa LO ma już patrona

W czwartek 25 września oficjalnie patronem Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Grodkowie został Zdzisław Zielonka, zmarły w sierpniu jeden z ojców grodkowskiego szczypiorniaka.

 

Pogodny, charyzmatyczny, pomocny w każdej sytuacji – tak o trenerze Zielonce mówią jego przyjaciele. W sierpniu po przegranej walce z chorobą odszedł już na zawsze.


Pozostał jednak w pamięci grodkowian. Po jego śmierci za sprawą środowisk nauczycielskich i sportowych w Grodkowie rozpoczęła się procedura nadania Hali Sportowej LO imienia Zdzisława Zielonki. Do tego pomysłu przychylili się radni podczas wrześniowej sesji.

- Jedynym sensownym rozwiązaniem było po prostu nadanie jego imieniem grodkowskiej hali. Angażował się w jej budowę, wspierał jej funkcjonowanie. Nasz obiekt ma wciąż ducha Zdzisława Zielonki – tłumaczy Ryszard Jończyk, wicestarosta powiatu brzeskiego. 


Grodkowianin był laureatem wielu prestiżowych nagród. Otrzymał najważniejsze odznaczenia państwowe: Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Zdzisław Zielonka miał 65 lat.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31