Idź na wybory!

 Niespełna dwa tygodnie temu do wyścigu o fotel burmistrza Grodkowa stanęło pięciu kandydatów. Decyzją wyborców w stawce pozostało dwóch z nich. O tym, że w Grodkowie nieunikniona jest druga tura wyborów mówiono od momentu w którym oficjalnie zarejestrowano listy kandydatów. I nie jest to żadne novum. W skali kraju takich przypadków jest wiele. Im więcej kandydatów tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie zwycięstwa w pierwszej turze wyborów.

 Ostatniego  dniu listopada ostatecznie zmierzą się ze sobą dotychczasowy burmistrz Marek Antoniewicz, który od wielu lat w racjonalny sposób zarządza miastem i gminą oraz Waldemar Kwiatkowski, sołtys Młodoszowic. Na wyborczej szali kładzie się więc z jednej strony wieloletnie samorządowe doświadczenie, które zaowocowało inwestycyjnym rozwojem miasta, natomiast z drugiej strony niczym nie poparte wyborcze obietnice, które jak od wielu lat daje się zaobserwować po dojściu do władzy są raczej trudne do zrealizowania. Obserwując scenę polityczną Grodkowa trudno nie stwierdzić, że kandydaci do fotela burmistrza znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach. Odległych od siebie zarówno pod względem charakterologicznym, jaki i pod względem podejścia do wielu nurtujących tematów. Analizując poszczególnych kandydatów przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć  słowa Antoine de Saint-Exupéry " Jeżeli głośno krzyczysz to znaczy, że twój język jest zbyt ubogi i krzykiem chcesz stłumić głosy innych". Jak zatem będzie wyglądać wizerunek gminy? Na to pytanie odpowiedź poznamy już za kilka dni.

 Mieszkańcy gminy staną 30 listopada przed ważnym wyborem. To bowiem od wyborców zależeć będzie, kto przez następne cztery lata będzie reprezentował Grodków na samorządowej arenie. Demokracja jest wolą większości. Dlatego też tak ważne jest czynne uczestnictwo w wyborze swojego przedstawiciela do władzy lokalnej. Weźmy odpowiedzialność za ten wybór. Niech niedzielna frekwencja będzie odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców losami gminy Grodków. Idź na wybory, oddaj głos. To tylko kilka minut, ale jakże ważnych. Miejmy świadomość, że w najbliższą niedzielę to my mamy decydujący głos.

reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28