Karatecy z Grodkowa na Mistrzostwach Świata

W dniach 11-12.10.2014 grupa siedmiu osób z klubu karate Washide z Grodkowa reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Karate Shotokan, które odbywały się w Dąbrowie Górniczej w dniach 11-12.10.2014.  W zawodach udział wzięło blisko 1200 zawodników i zawodniczek z 38 krajów w tym blisko 100 reprezentantów Polski. Nasi zawodnicy w reprezentacji Polski Karate-do Shotokan to: Brian Szefer, Aleksandra Byjos, Jakub Bierzyński, Alan Kamiński, Kacper Kowal, Kajetan Kowal, Karolina Byjos, Anna Twardowska, Józefa Łuciów. Najlepiej z nich zaprezentował się Brain Szefer, który w kategorii dzieci Kohai (9-7 kyu) w konkurencji Kata i Kumite wywalczył trzecie miejsca zdobywając dwa brązowe medale. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła również Anna Twardowska w kategorii seniorzy Kohai (6-4 kyu) w konkurencji Kumite. Należy podkreślić, że wszyscy startujący zaprezentowali się znakomicie pomimo braku osiągnięcia strefy medalowej, a Józefa Łuciów oprócz tego, że była kierownikiem naszej ekipy odpowiadającym za sprawy organizacyjne, to jeszcze w kategorii senior Kohai (6-4 kyu) Kata zajęła 4 miejsce.

 

Pod wieloma względami była to impreza „Naj”. Największa impreza tego typu jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce (zawody rozgrywane na 10 matach jednocześnie przez dwa dni), Największa impreza w jakiej nasi Karatecy brali kiedykolwiek udział oraz Najwyższy poziom sportowy ze wszystkich imprez Karate rozgrywanych w Polsce.

 

Po raz pierwszy w czasie ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata pokaz Karate dały osoby niepełnosprawne z zespołem Downa, porażeniem mózgowym i na wózkach inwalidzkich co wywołało wielkie brawa i wzruszenie wśród publiczności i uczestników Mistrzostw. Wielkie brawa i podziękowania należą się organizatorowi Mistrzostw Świata, klubowi Ronin w Dąbrowie Górniczej za wspaniałą oprawę, cenne nagrody, dobrą organizację i wysoki poziom sędziowski. Szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Byjos jako przedstawicielowi SKDUN Światowej Organizacji Karate Shotokan na Polskę za ogromną pracę jaką wykonał, aby tak ogromna impreza mogła się odbyć w naszym Kraju oraz kilkumiesięczną ciężką pracę i osobiste przygotowanie osób niepełnosprawnych. Była to najlepsza promocja Polskiego Karate.

 

Trener naszych zawodników Sensei Andrzej Byjos 4 DAN w trakcie Mistrzostw Świata był sędzią liniowym (Fukushin), ale w drugim dniu mistrzostw po zdaniu bardzo trudnego egzaminu na sędziego głównego maty (Sushin) dostąpił zaszczytu sędziowania jako sędzia maty walki finałowej w Kumite drużynowym juniorów gdzie jego praca była oceniana przez najbardziej doświadczonych sędziów. Po zakończonych Mistrzostwach Sensei Andrzej Byjos otrzymał z rąk Dyrektora komisji sędziowskiej SKDUN Sensei Colin Putt 7 DAN nominację na sędziego międzynarodowego Kata i Kumite (Sushin).

 

Jako trener i wychowawca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za ich ogromny wkład również finansowy, aby dzieci mogły uczestniczyć w różnych zawodach sportowych oraz Pani Jolancie Szuchta byłej dyrektor SP nr 3 oraz obecnej dyrekcji za umożliwienie wynajmu sali gimnastycznej.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Andrzej Byjos

Oss

 

Komentarze

szerszeń (niezweryfikowany)
karatecy

Gratulujemy Grodkowskim Karatekom z Washide. To ich kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Szkoda, że zbyt mało o tym słychać w Grodkowie bo to jedyna dyscyplina sportu w której mieszkańcy Gminy Grodków odnoszą sukcesy międzynarodowe.

Remer (niezweryfikowany)
Nawet nie wiedziałem

Nawet nie wiedziałem że Grodków jest taki mocno w karate. Czytając nagłówek pomyślałem że chodzi o Mistrzstwa Świata w karate osób pijących wino na ławce.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31