Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Europejskiej w Karlsruhe

Minister Edukacji Narodowej poszukuje kandydatów na stanowisko dyrektora Szkoły Europejskiej w Karlsruhe (Niemcy). 

Szkoła Europejska w Karlsruhe (Niemcy) powstała w 1962 roku. Składa się z dużego kompleksu czterech budynków w skład których wchodzą dwie duże sale gimnastyczne, dwie duże sale komputerowe, oraz dwie biblioteki, wszystkie sale w których odbywają się zajęcia są przestronne i jasne. Do szkoły uczęszczają dzieci od najmłodszych lat rozpoczynając swoją wstępną edukację europejską od dwuletniego przedszkola w wieku 4-5 lat, przechodząc do pięcioletniej szkoły podstawowej w wieku 6-10 lat i kończąc na siedmioletniej szkole średniej w wieku 11-17 lat, którą wieńczą Europejskim Egzaminem Maturalnym.

Obecnie we wszystkich Szkołach Europejskich uczy się 383 polskich uczniów, przy czym 196 uczniów w Szkole Europejskiej Bruksela I i 109 uczniów w Szkole Europejskiej Luksemburg I. 

Do pracy w Szkołach Europejskich zostało skierowanych 25 nauczycieli z Polski, w tym jedna osoba na stanowisko dyrektora Szkoły Europejskiej Bruksela II i jedna osoba na stanowisko zastępcy dyrektora Szkoły Europejskiej w Varese do spraw przedszkola i szkoły podstawowej.

 

Konkurs na dyrektora szkoły jest organizowany w związku z ogłoszoną przez Sekretarza Generalnego Szkół Europejskich procedurą rekrutacji na to stanowisko, planowane do obsadzenia od dnia 1 września 2015 r.

Kandydaci wyłonieni w konkursie zostaną zgłoszeni do konkursu organizowanego przez Sekretarza Generalnego Szkół Europejskich. 

 

Planowany termin postępowania rekrutacyjnego ma odbyć się w Brukseli 12 stycznia 2015 r.

 

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie:

http://www.men.gov.pl/images/do_pobrania/Ogłoszenie_konkurs_SE_w_Karlsruhe1.pdf 

Szczegóły dotyczące edukacji za granicą można znaleźć na stronie: 

http://www.orpeg.pl 

 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28