Konkurs regionalny dla gimnazjum

Dnia 5 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie odbył się konkurs regionalny dla gimnazjalistów „Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków”. Uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 2 w Grodkowie oraz Gimnazjum Publicznego w Jędrzejowie. Tegoroczna, XVII już edycja konkursu była prowadzona w formie gry miejskiej. Na początku każda z pięciu drużyn losowała kolor, który był kolorem rozpoznawczym drużyny podczas trwania konkursu. Następnie drużynom rozdano koperty z nr 1 oraz przydzielono nowych opiekunów. W kopertach znajdowała się nazwa miejsca, do którego drużyna danego koloru ma trafić, zaszyfrowana w formie zagadki. W każdym z pięciu miejsc stał pracownik biblioteki z trzema zestawami pytań i kolejnym numerem koperty dla każdej drużyny. Uczniowie odpowiadali na pytania, zdobywali punkty, odgadywali zagadkę z kolejnej koperty i ruszali dalej w trasę szukając następnego celu. W przypadku błędnego odgadnięcia celu lub trafienia do niego w złej kolejności, były przyznawane punkty ujemne.
Ta nowa forma corocznego konkursu regionalnego bardzo dobrze przyjęła się wśród uczniów klas gimnazjalnych, choć jak wszyscy zgodnie przyznali, łatwo wcale nie było.
Największą ilość punktów i zarazem I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Grodkowie w składzie: Ewelina Kopaniecka, Justyna Staszkiewicz, Aleksandra Stokłosa, opiekun Iwona Piela-Skomska. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Kubik
MiGBP Grodków

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31