Kto dostanie statuetkę Zasłużony dla Gminy Grodków?

W tym roku statuetki „Zasłużony dla gminy Grodków” zostaną przyznane po raz pierwszy. Do tej prestiżowej nagrody kapituła konkursu w skład, której wchodzi m.in. burmistrz Grodkowa nominowała 4 osoby. 

 

Wyróżnienie Zasłużony dla Gminy Grodków otrzymują ludzie, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju, pomnażania dorobku i promocji ziemi grodkowskiej. Do 30 marca każdy mógł złożyć wniosek o przyznanie takiej statuetki. Do tej prestiżowej nagrody zostały nominowane cztery osoby:

 

- Zdzisław Zielonka - Nauczyciel, współautor największych sukcesów grodkowskiej piłki ręcznej, do końca stycznia prowadził I-ligowy zespół mężczyzn Olimpu Grodków, założyciel klubu olimpijczyka, uczestnik - jako kibic - kilkunastu igrzysk. Obecnie zasiada także w radzie miejskiej. 

- Franciszka Drozd – współzałożycielka skansenu w Głębocku, gdzie można było zobaczyć eksponaty z XIX i XX wieku. Twórca ludowy, uczestniczka i laureatka wielu konkursów organizowanych podczas imprez gminnych. 

- Marcin Lauzer – organista, pomysłodawca i współzałożyciel Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej imienia Józefa Elsnera. W 2012 roku reaktywował 270-letnie organy w Wojsławskim kościele, które po 95. latach milczenia znów zagrały. 

- Józefa Siwek – w 1990 roku burmistrz Grodkowa, w latach 2002-2010 była członkiem rady miejskiej w Grodkowie. Działaczka środowisk katolickich, w tym Caritasu, organizator corocznych wigilii i spotkań dla osób samotnych oraz bezdomnych. 

 

Wyboru laureatów spośród zgłoszonych kandydatów dokona kapituła powołana przez burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej.   

 

Wręczenie statuetek będących repliką grodkowskiej Bramy Lewińskiej nastąpi pod koniec sierpnia, podczas obchodów Dożynek Gminnych.

Komentarze

grodkowianka (niezweryfikowany)
statuetka

Bardzo trafne wybory - nazwiska ,ktore naprawdę są znane wszystkim MIESZKANCOM , a nawet w calej Polsce. Są to ludzie , którzy są autorytetami dla GRODKOWA. Myślę, że miasto powinno być dumne z takich ludzi. Serdecznie im gratuluję

grodków (niezweryfikowany)
Gratulację

Cóż z tego że im gratulujemy jeżeli tych statuetek nie dostaną w niedzielę.

rudy z wierzbnika (niezweryfikowany)
statuetka

jestem z żarowa nie znam ich.

Ill (niezweryfikowany)
Zdzisław macha flagami na

Zdzisław macha flagami na wszystkich igrzyskach jakie są.Franciszka robi to co jest fajne,polecam.Marcin jest niesamowity,wielki talent.Józefę odznaczą [przeproszą]za to,że ci,którzy sprawują władzę dzisiaj,w podstępny sposób ją odwołali w 90 roku.

WŁODI (niezweryfikowany)
MI SIE WYDAJE ZE I TAK WYGRA

MI SIE WYDAJE ZE I TAK WYGRA PUTIN CHOCIAZ NIE KANDYDUJE I PODOBNO NIEDLUGO MA ODEBRAC NAGRODE NOBLA TYLKO JESZCZE NIE WIE KOMU :D

ktoś (niezweryfikowany)
co ty czlowieku kraj

co ty czlowieku kraj pomyliłeś?- nie odzywaj jak nie znasz tych ludzi .a może ty coś zrobisz?

FELIKS (niezweryfikowany)
STATUETKI

GRATULACJE WSZYSTKIM NAGRODZONYM. NARESZCIE KTOŚ DOCENIL I DOPATRZYL P. SIWEK , KTORA TYLE ROBI DLA SPOLECZENSTWA GRODKOWSKIEGO- SZCZEGOLNIE DLA POTRZEBUJĄCYCH I SMOTNYCH. SZKODA TYLKO ,ZE GOPS TEGO NIE ZAUWAŻA

rybka (niezweryfikowany)
gmina

P Siwek to osoba która ładnie mówi ale jeszcze bardziej kłamie owszem pomaga ale nie rodzinom biednym tylko pijakom a jak coś zrobi dobrego to sama siebie chwali bo napewno nie ludzie to nie jest dobra osoba

Ill (niezweryfikowany)
Przypomnijcie mi czy to nie

Przypomnijcie mi czy to nie za rządów pani Siwek zlikwidowano szpital w Grodkowie

grodków (niezweryfikowany)
odpowiedź

Szpital zlikwidowano gdy burmistrzem był Pan Zbysław Bil a wicestarostą Pan Marek Antoniewicz.

rooki (niezweryfikowany)
do Ill

Nie za rządów pani Siwek, 10 lat temu rządziło już nasze Słoneczko Przedsudetów. To on wiedział najlepiej co dla nas najlepsze. Owszem pani Siwek była w dzielnej drużynie radnych, którzy dokonali tego wiekopomnego dzieła cofnięcia cywilizacyjnego miasta. Większość aktywność w tej kwestii od niej wykazywali wówczas inni, choćby jeden przedsiębiorca, którego los za to pokarał, jedna pani dyrektor, która nienawidziła doktora T. i jeszcze paru innych usłużnych podnóżków. Pewnie jak wyściubią nosa i będą się pchać na listy w najbliższych wyborach, to któryś z konkurentów sypnie nazwiskami i będzie uciecha.

grodków (niezweryfikowany)
Statuetki

Nie ma o co bić piany moi drodzy. Niestety statuetki nie będą wręczane na Dniach Grodkowa tylko parę miesięcy później na dożynkach. To wstyd i kompromitacja gminy - podobno coś nie zagrało w papierach. Może znowu zapomnieli o uchwale. Chciałem być na tej uroczystości ale od jednego z wyróżnionych dowiedziałem się, że niema po co. Na wszystkich ogłoszeniach, które czytałem, w niedzielę miało być wręczenie statuetek. Niestety nie będzie. Wstyd, wstyd, wstyd.
Może ktoś z Gminy wytłumaczy dlaczego?

Ill (niezweryfikowany)
Ja tylko zapytałem.Pan

Ja tylko zapytałem.Pan Antoniewicz następną chorobę próbuje nam wcisnąć WIATRAKI

ornitolog (niezweryfikowany)
to prestiżowa czy pierwszy raz

kiedy zdobyła ten prestiż skoro jest rozdawana pierwszy raz , kto do tej pory jest laureatem , Dalej Lama ,Gandhi a może chociaż Nelson Mandela -niestety następna inicjatywa towarzystwa wzajemnej adoracji

Lebioda (niezweryfikowany)
Nieodpowiedni nominowani

Ja uważam, że statuetkę powinien otrzymać nasz Pan Burmistrz. Przecież nikt się nie zasłużył dla miasta tak jak on. Tyle wybudował. Rynek, tyle boisk. Dał nam kanalizację, drogi, chodniki. Walczy o strefę ekonomiczna, inwestycje. Dzięki niemu, wbrew krzykaczom będziemy mieć pieniądze z wiatraków. Ma prawie 70 procent poparcia społeczeństwa. Żaden burmistrz takiego nie miał w historii miasta. Popatrzcie jakie osiedla się budują w Grodkowie. Jakie bogactwo, jakimi samochodami ludzie jeżdżą. Tak Grodków rozwinął się za jego rządów. Tylko on zasługuje na nagrodę.

Anonim (niezweryfikowany)
Dlaczego tylko 70%??co tak

Dlaczego tylko 70%??co tak słabo liżesz?napisz 100% i będzie super:))))

Anonim (niezweryfikowany)
Uważaj człowieku tak pleciesz

Uważaj człowieku tak pleciesz na tym forum że przykro,ale to chyba dlatego że we łbie kiełkuje Ci właśnie LEBIODA .

Anonim (niezweryfikowany)
oj boli prawda boli

frustraci i nieudacznicy Co? Sukcesy Pana Burmistrza tak bardzo bolą współczuję

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28