Mocna dawka muzyki w Grodkowie

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień” w Grodkowie.  Na grodkowian czeka duża dawka muzyki. Przez trzy dni trwania festiwalu będzie można posłuchać twórczości aż 21 zespołów. 

 

Muzyczna Jesień w Grodkowie jest jednym z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce, to właśnie na tym przeglądzie debiutowały takie gwiazdy jak: TSA, Lady Pank, Paweł Kukiz, Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska. Co roku do Grodkowa przyjeżdża kilkadziesiąt kapel z całego kraju, nie tylko amatorskich, ale także już zawodowych, które mają na swoim koncie udział w programach talent show czy współpracę z gwiazdami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Również nie brakuje gości z zagranicy. Dlatego niezmiennie od początku jego istnienia przegląd cieszy się dużą popularnością, a poziom nadsyłanych zgłoszeń jest tak wysoki, że jury nie raz ma dylemat, kogo ostatecznie zakwalifikować do koncertów konkursowych. W tym roku po raz kolejny w historii festiwalu formuła eliminacji się zmieniła. 

 

- W ubiegłych latach sporo z zakwalifikowanych do finału zespołów nie dojeżdżało do Grodkowa, a to nam wywracało plan imprezy do góry nogami, bo mimo zapowiedzi na plakatach część występów się nie odbyła i mieszkańcy byli rozczarowani, że impreza się kończyła tak szybko. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić taki zapis w regulaminie, iż każdy zespół zgłaszając się na festiwal musi dokonać opłaty wpisowej w wysokości 100 zł. Wpisowe będzie zwracane w dniu przyjazdu danego zespołu na przesłuchania. Takie opłaty stosuje się przy wielu tego typu imprezach, daje nam to większą gwarancję, że festiwal odbędzie bez większych zmian w programie – informuje Stanisław Wieczorek, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

W tym roku w eliminacjach wzięło udział 56 grup muzycznych, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Również w tegorocznej edycji festiwalu są takie zespoły, które w latach ubiegłych brały już udział w eliminacjach lub przyjeżdżały do Grodkowa kilkukrotnie i zajmowały miejsca na podium. 

 

Teraz kilkanaście kapel zakwalifikowanych przez jury będzie walczyć o nagrodę główną, a pula nagród w tym roku wynosi aż 10 tysięcy złotych. Już podczas przesłuchań nagrań można było się przekonać, kto do konkursu podszedł zawodowo, a komu zabrakło talentu muzycznego.      

 

- Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na repertuar, na to czy jest tzw. "coś" w danym utworze. Jest to jeden z niewielu festiwali w Polsce, który jest tak bardzo otwarty na różne gatunki muzyczne, więc musimy się wznieś ponad własne preferencje, muzyczne gusta, a doceniać kunszt, wykonanie i wartość artystyczną danej piosenki – mówi Dawid Dzienisieńko, gitarzysta w zespole Szymona Wydry i Carpe Diem oraz członek jury tegorocznego festiwalu.

 

Przez trzy dni na grodkowskiej scenie Domu Kultury zobaczymy 21 kapel. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać różnorodnej muzyki: od jazzu, blues, pop, folk, po soul i rock. 

 

Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne Muzyczna Jesień odbędą się w tym roku w dniach 21-23 listopada. W piątek o godz. 17: 00 rozpoczną się koncerty zespołów: Luly z Brzegu, Solaris Road z Wrocławia, Yesterdays z Ostrawy (Czechy), Kalicki Band z Kędzierzyna-Koźla, Companieros z Jabłonkowa (Czechy), Moove z Torunia, Gantzna z Częstochowy, Bao z Chrzanowa, Strach Uszu z Krakowa, Sofresh z Kępna, Pod Sufitem Dżungla z Radomia, Chopin Died z Warszawy. W sobotę o godz. 16: 00 usłyszymy następujące kapele: Omni Modo z Poznania, Studio Sztama z Katowic, Kamila Dauksz z Opola, BLUska z Jawiszowic, After Seven z Leszna, Korolove Spinacze z Krakowa, Strain z Wrocławia, Karczmarze na nowo z Rzeszowa oraz Nicponie z Krakowa. W ostatnim dniu festiwalu nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. O godz. 16: 00 odbędzie się koncert laureatów, który poprzedzą występy zespołów: OCN i Szkoła Rocka.  

 

Muzyczną Jesień 2014 odbywa się pod patronatem medialnym TVP Kultura, TVP Opole, Fabryki Zespołów i Teraz Grodków24. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31