Nagroda dla PSP Gnojna

Szkoła podstawowa w Gnojnej otrzymała nagrodę w konkursie ekologicznym organizowanym przez GAZ-SYSTEM S.A. Na realizację projektu mającego na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i dorosłych, podstawówka otrzyma prawie 10 tysięcy złotych.

 

 

Szkoła wystartowała w IV edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, w którym nagrodzono 19 pomysłów z całego kraju. Pomysł szkoły z Gnojnej był jedynym w województwie, który zyskał uznanie w oczach komisji.

 

 

Projekt zgłoszony do konkursu zakładał podtrzymanie i ratowanie środowiska poprzez zagospodarowanie przyrodnicze terenu. W ramach tych działań dokonana ma zostać renowacja parku obok szkoły. Ponadto odbędzie się inwentaryzacja drzew pomnikowych. Zasadzone zostaną też nowe drzewa. Planowane utworzenie "krainy czystej wody" oraz "zielonej oazy życia" oraz wycieczka do rezerwatu przyrody "Kokorycz".

 

Ale to nie wszystko. - W ubiegłych latach bardzo dokładnie mierzono eksploatację wody w szkole. W związku z dużym zużyciem zaplanowaliśmy wymianę baterii ściennych z oddzielnymi zaworami na baterie z fotokomórką – tłumaczą koordynatorzy projektu.

 

 

Pomysłodawcy tych działań liczą, że w ten sposób uda się nie tylko pogłęnić świadomość, ale też zintegrować lokalną społeczność:

 

- Zaplanowaliśmy wspólną pracę rodziców, uczniów, nauczycieli, mieszkańców na każdym etapie realizacji. Mamy nadzieję, iż spowoduje to zmianę w świadomości dzieci i dorosłych, „razem można wiele”. W naszej miejscowości niemożliwe jest działanie jednostkowe. Szereg dotychczasowych przedsięwzięć wykazało, ile dobrego można osiągnąć, angażując wszystkie siły. Udział jednostki szkolnej wpływa niezwykle aktywizująco na społeczność lokalną i czyni odpowiedzialnym za sukces. Uważamy, że szkoła jest najlepszym miejscem koordynacji działań – dodają.

 

 

 

Autor: Daniel Klimczak

 

 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28