Nawet 6 000 000 złotych rocznie do kasy gminy!!!

Wczoraj o godzinie 8 rano ruszyła budowa elektrowni wiatrowych w Gminie Grodków. Prace budowlane rozpoczęto nieopodal wsi Młodoszowice, co spotkało się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, którzy uwieczniali tę historyczną chwilę dla Gminy Grodków, robiąc zdjęcia. Wśród żywo zainteresowanych  pojawił się między innymi sołtys wsi Młodoszowice Waldemar Kwiatkowski, który wedle opinii pracowników budowlanych wydawał się być uśmiechnięty i bardzo zadowolony.

 

Farma Wiatrowa Bąków, to pierwsza część całej inwestycji firmy Altiplano z Gdańska. W rozmowie z Panią Marleną Śliwińską – kierownikiem projektu, usłyszeliśmy, że po zakończeniu budowy całego przedsięwzięcia tj. farmy Bąków oraz Bąków2 i oddaniu do eksploatacji, kasa gminna będzie powiększać się rokrocznie co najmniej o kwotę rzędu 6.000.000 złotych. Przypomnijmy, iż cały obecny budżet gminy Grodków to około 55 milionów, tak więc kwota podatku stanowić będzie potężny zastrzyk rokrocznie przez okres kolejnych 30 lat.

 

Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Falbud z Nysy. Jak udało się ustalić redakcji, firma posiada duże doświadczenie w realizacji fundamentów pod elektrownie wiatrowe, uczestniczyła w budowie m.in. farmy wiatrowej Lipniki w gm. Kamiennik, budowie elektrowni wiatrowych w gminie Głubczyce oraz Taczalin pod Legnicą.

 

„Jeżeli zima nie będzie bardzo uciążliwa, to montaż wież powinien rozpocząć się już czerwcu 2015r, a pierwszy ekologiczny prąd popłynie w grudniu 2015r.” – mówi Andrzej Suchecki, kierownik robót.

 

W rozmowie z inwestorem usłyszeliśmy, iż elektrownie wiatrowe będą fabrycznie nowe, oparte o najnowsze rozwiązania technologiczne, ograniczające emisję hałasu do poziomu jakiego Inwestor nawet nie przewidywał przygotowując dokumentację kilka lat temu.

 

„Nasze elektrownie wiatrowe są w chwili obecnej w procesie produkcyjnym. Będą to urządzenia o najwyższej klasie technologicznej. Wszystkie te „czarne” przepowiednie o 200 metrowych kolosach i używanym „złomie”, to był oczywisty jad wypuszczany przez naszych oponentów, którzy w ten sposób przygotowywali sobie grunt pod kampanię wyborczą. Myślę, że za 2-3 lata, kiedy dzięki naszej ekologicznej inwestycji zaczniemy zasilać budżet gminy wysokimi kwotami, a rozsądna Rada Miejska oraz obecny Burmistrz mądrze będą te środki inwestować, to wszyscy docenią walory tej inwestycji. Z takich środków można zaplanować chociażby nowy basen czy halę widowiskową. Wszystko w rękach, a raczej głowach radnych miejskich” – twierdzi Marlena Śliwińska.

 

Będziemy starać się przybliżać Państwu etapy kolejnych robót budowlanych  w cyklicznych relacjach z placu budowy.

 

 

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
A te 6000000 to jest 2%

A te 6000000 to jest 2% podatku od budowli ?

Anonim (niezweryfikowany)
Brawo, wreszcie coś się dzieje! Super pomysł, super inwestycja

Kwiatkowski sie cieszy, daczej robi dobrą minę do złej gry, przerżnął wybory, tak protestował, że budowa zaczęła się właśnie koło jego domu. Nie sądzę, że to przypadek. Brawo inwestor, dobre poczucie humoru :))))

Ill (niezweryfikowany)
To ile te wiatraki będą miały

To ile te wiatraki będą miały metrów?

Anonim (niezweryfikowany)
właśnie jakiej będą wysokości

właśnie jakiej będą wysokości?

anonim (niezweryfikowany)
wysokość

Z tego co pamietam to ok. 220 m

Pasn Samochodzik (niezweryfikowany)
brumm

220 metrów?To chyba najwyższe wiatraki na świecie będą u nas

anonim (niezweryfikowany)
220 m jest to długość

220 m jest to długość całkowita ze śmigłem, i owszem największe ale w Polsce

Gigunia (niezweryfikowany)
Korekta

210m tyle mają najwyższe wiatraki na świecie. Stoją w Zbąszynie zna zachód od Poznania.

Anonim (niezweryfikowany)
Do tego w liczbie chyba 140

Do tego w liczbie chyba 140 sztuk.Teraz już są wydane pozwolenia na 47 sztuk.Mają stać w Młodoszowicach,Bąkowie,Kolnicy i chyba pod Wojsław i Lubcz.No i w dalszej perspektywie będą rozmieszczane wokół miasta i kolejnych wsi.Tak jakoś to ma wyglądać.

Andydebil (niezweryfikowany)
Chyba na mapie Kwiatkowskiego

140 szt. na mapie Kwiatkowskiego i 220m. Zejdź na ziemię chłopie, wybory się skończyły, nie musisz już puszczać brudów.

Może gdyby nie Kwiatkowski to byłoby 140 wiatraków a co za tym idzie 12 mln podatków. Niestety, inni inwestorzy olali tę gminę i poszli do normalnych, takich gdzie na gościa po podstawówce nie głosuje 30% wyborców.
Kwiatkowskiemu polecam lekturę Żeromskiego, "Przedwiośnie" - szklane domy, to mniej więcej program kampanii Kwiatkowskiego. Sztab proszę wytłumaczyć niedoszłemu burmistrzowi o co chodzi w tym wpisie.

grodkowianin (niezweryfikowany)
ponad 6000000 wpływów z wiatraków

Zdecydowałem się na komentarz na ty forum po przeczytaniu informacji na opiniach grodkowskich o wydanym pozwoleniu na budowę wiatraków w naszej gminie.Autorka pisze że będzie ok 100,a ja zadałem sobie troszkę trudu i to sprawdziłem i jest tam napisane czarno na białym .Decyzja z dn.07-02-2014 -20szt ,i z dn.28-11-2014 -28szt. i wychodzi mi 48 ,a autorce 100. Pani Agato zamiast tracić czas robiąc podczas sesji na drutach warto wziążć kilka lekcji matematyki. Dobrze że nie wybraliśmy Panią na Burmistrza bo aż strach pomyśleć co by było z naszą Gminą.Zamiast siać ferment i kłamstwa trzeba zacząć uczciwie pracować jak większość z nas.

Anonim (niezweryfikowany)
Owszem dobrze policzyłeś ale

Owszem dobrze policzyłeś ale wiedz że to dopiero początek pozwoleń,następne są w fazie realizacji.

Agata Wasilenko (niezweryfikowany)
Drogi anonimowy komentatorze

Drogi anonimowy komentatorze! Skąd wiesz kto jest autorem tekstu? To Ty kłamiesz. Okreslenia "siec ferment i kłamstwa" poniżają mnie w rozumieniu art. 212 KK . Korzystasz z anonimowości jaką daje Ci to medium. Nie rozumiem tego, wszak komentarze sa przed publikacją wryfikowane.

Ill (niezweryfikowany)
48 wiatraków z ALTIPLANO,a

48 wiatraków z ALTIPLANO,a ile zEPAWIND?(PRZYLESIE,WIERZBNIK).Nadal nikt oficjalnie nie poinformował o wysokości wiatraków,a budowa rozpoczęta.

Kwiatek (niezweryfikowany)
Kocham wiatraki

A co za róRóżnica, przecież najważniejsze jest aby spływała kasa Z podatków.

grodkowianin (niezweryfikowany)
6000000za wiatraki

Pani Agata-Kłamczuszka szybko się połapała że wpis na ,,opinie grodkowskie,, dot.budowy100wiatraków to pierdoły .Arytmetyka dalej się kłania.Dalej proponuję wziążć się za uczciwą pracę,a nie rozczulać się nad wynikami wyborów,przecież was nigdy do niczego niktC nie wybierze.Czas zacząć płacić podatki.

bachama (niezweryfikowany)
6000000 wpływów z wiatraków

kłamałam,oszukiwałam ,obiecalam ludziom wszystko co chcieli usłyszeć,miałam mieć z tego kase ale wygrał diabelek antek i wszystko trafił szlag.

krystyna (niezweryfikowany)
tesknota

wsrod nas''' sa ludzie ktorzy nie wiedza ze nie nadaja sie do piastowania zadnych rol spolecznych i politycznych!!!...co wybory lansuja sie na listach komitetow wyborczych...i to poraz 3..4.....a ludzie i tak ich nie wybieraja...urodzeni krytycy panujacej rzeczywistosci...zajmijcie sie tym co umiecie robic dorze....a polityke zostawcie innym...

Anonim (niezweryfikowany)
Każda konstruktywna krytyka

Każda konstruktywna krytyka jest wskazana inaczej władza mogłaby poczuć się zbyt bezkarna w działaniu.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31