Niesmak w Kaliszu

UKS Olimp Grodków przegrał mecz z MKS-em Kalisz 30:27. - Zagraliśmy pod rząd dwa dobre mecze. W Kaliszu chłopcy wyszli na mecz nieskoncentrowani.  Rozmawialiśmy, o czym innym, a plac zweryfikował to zupełnie inaczej. Nie podjęliśmy takiej walki wprost męskiej, drużyna z Kalisza stanęło twardo mocno w obronie, myśmy się wycofali z takiego mocnego grania, co było widać w karach. Mieliśmy za mało atutów w ataku i obronie – mówi Piotr Mieszkowski, trener Olimpu Grodków.

Miejscowi często sprawiali grodkowianom prezenty, których nie wykorzystywali. Zabrakło dokładności, a podania często były nietrafione. W końcówce meczu Olimp zabrał się za odrabianie strat, ale to nie wystarczyłoby żeby doprowadzić przynajmniej do remisu.

- W pierwszej połowie mieliśmy słabą skuteczność, mimo, że przez 20 minut graliśmy dobrze w obronie. Później zeszło gdzieś z nas te powietrze, ale końcówka tego meczu zaciera cały obraz tego spotkania – komentuje wynik meczu Marcin Różański, trener MKS-u Kalisz.

Następny mecz grodkowianie także rozegrają na wyjeździe. W Opolu będą grać z Gwardią.

MKS Kalisz vs UKS Olimp Grodków 30:27 (15:13)

MKS: Filip Jarosz, Damian Krzywda - 1, Grzegorz Celek – 2, Tomasz Wawrzyniak – 2, Paweł Adamczak – 1, Grzegorz Salamon, Łukasz Sieg – 5, Łukasz Kobusiński, Konrad Krupa – 5, Kamil Strzebiecki, Maciej Nowakowski - 5, Grzegorz Gomółka – 5, Tymon Trojański, Filip Surosz, Adam Frankowski, Kamil Adamski – 4.

Kary: 8 minut

Karne: 2/2.

OLIMP: Rafał Górny, Sebastian Kolanko – 6, Rafał Świerczyński, Bartosz Żubrowski – 3, Paweł Chmiel – 2, Marcin Biernat – 2, Maciej Maciejewski, Tomasz Biernat – 4, Paweł Biernat - 1, Łukasz Gradowski - 5, Krzysztof Bujak – 2, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 2, Szymon Urban, Tomasz Wasilewicz, Paweł Łągiewka.

Kary: 6 minut

Karne: 3/2.

Sędziowali: Jarosław Budzianowski (Gliwice) i Krzysztof Pytlik (Siemianowice Śląskie).