Oświadczenie Przewodniczącej Rady Miejskiej w Grodkowie Jadwigi Demskiej

Szanowni mieszkańcy gminy Grodków !

W związku z rozpętaną w mediach burzą fałszywych pomówień i oszczerstw ze strony Waldemara Kwiatkowskiego oświadczam, że nigdy nie namawiałam nikogo do głosowania na moją kandydaturę do Rady Miejskiej w Grodkowie w zamian za wręczenie korzyści materialnych, ani nie zlecałam tego nikomu. Każdy kto mnie zna, wie ,że pomagam od lat wielu osobom bezinteresownie,nie oczekując niczego w zamian. Ubolewam nad niskimi pobudkami zachowania przegranego ze mną w wyborach sołtysa.

Przez szacunek dla siebie i wszystkich moich wyborców oświadczam,że sprawa znajdzie swój dalszy ciąg  na sali sądowej w związku z podejrzeniem popełnienia przez Waldemara Kwiatkowskiego  przestępstwa określonego w art.212 Kodeksu Karnego.

Wobec  rozpowszechniania na stronie www.opiniegrodkowskie.blogspot.com,   a potem profilach facebookowych oraz innych ogólnodostępnych mediach informacji o złożonym przez Waldemara Kwiatkowskiego zawiadomieniu o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez kandydatkę na radną, która kupowała glosy oraz proteście wyborczym informuję, iż  złożę zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa pomówienia przez osoby rozpowszechniające tą informację.

Nadmieniam, że osoby rozpowszechniające te informacje, mimo iż pozornie nie wymieniają mojej osoby, zadały sobie trud, aby każda osoba mogła z łatwością rozszyfrować załączone oświadczenie rzekomo przekupionej osoby wskazujące na moją osobę.

Nigdy nie pozwolę na naruszenie mojego dobrego imienia i w związku z przepisami Kodeksu Karnego zamieszczonymi poniżej będę chciała doprowadzić do ukarania winnych pomówienia.

„Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności (art. 212 § 1 k.k.).”

                                                                                                              Jadwiga Demska

Komentarze

krystyna (niezweryfikowany)
podsumowanie

dobrze ze skonczyly sie wybory....moze p.K troche sie uspokoji...wraz ze swoim komitetem..dobrze sie stalo ze osoba o malej kulturze populizmowi wrescie bedzie miala troche czasu nad zastanowieniem sie nad swoimi czynami i pomyslami ...ze polityka to niejest zajecie dla niego....ze wstyd aby jego poplecznik mlody chlopak w muszcze ala korwin...tak arogancko atakowall....../pisze o sobie...zawod...polityk..../chlopcze troche skromnosci...a sala konferencujna to nie mata judokow....a tak kochani radni do roboty...optymizmu iusmiechu...bo b.staroscie jakos smutno...za bardzo zamieszal...uwierzyl w swoje umiejetnosci...

Radny Paweł Byjos (niezweryfikowany)
Spokojnie

1. Pan Kwiatkowski w swoim programie wykazał się wartościami merytorycznymi, więc nie rozumiem skąd w pani opinii ta niska kultura.
2. Nie jestem niczyim poplecznikiem. Wypraszam sobie tego typu uwagi. Reprezentuję siebie i swoich wyborców. Z panem Waldemarem mamy bardzo podobne poglądy na wiele spraw stąd start ze wspólnej listy.
3. Muszkę noszę częściej od krawata, robię to z powodów estetycznych. Mogę jednak powiedzieć, że preferuję ją również ze względów historycznych. Wie pani, kto nosił muszki, a kto krawaty w XIXw.? Jeśli tak, to sprawa noszenia przeze mnie muszki jest bardzo jasna.
4. Chcialbym zapytać, gdzie w moim wystąpieniu byla arogancja? Ja sobie tego nie przypominam.
5. Gdzie piszę, że jestem z zawodu politykiem? Jeśli chodzi pani o moją stronę na znanym portalu społecznościowym, to przy tworzeniu wymaga on podania profilu działalności strony, co przydaje się w kampaniach reklamowych oraz jest potrzebne serwisowi w sortowaniu danych.
6. Dlaczego uważa pani, że jestem nieskromny?
7. Skąd odniesienie do judo? Nie rozumiem aluzji, tym bardziej, że nigdy nie mialem styczności z tym sportem.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

mieszkaniec (niezweryfikowany)
PRAWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Brawo Pani Jadwigo! Dość pomawiania. Ten człowieczek na poziomie rynszt..ku, posądza wszystkich według siebie. Najwyższy czas żeby Sąd pochylił się nad wszystkimi pomówieniami

Ania (niezweryfikowany)
No tak,sam wojował i

No tak,sam wojował i zastraszał prokuraturą, a sam tam skończy! I bardzo dobrze,bo był trochę męczący. Powodzenia Pani Jadziu trzymam kciuki i wiem,że nie tylko ja! pozdrawiam

obserwator (niezweryfikowany)
W końcu ktoś odpowiedni

W końcu ktoś odpowiedni dobierze im się do skóry. Opiniegrodkowskie i tego typu podobni czyli Pan K. tylko mącą mieli się już wycofać i wrócić na swoje włości po przegranych wyborach ale nie dalej snują opowieści z palca wyssane. Pierdoły tylko na swoich łamach wypisują i pierdołami się zajmują .Amen

przeciwnik głupoty (niezweryfikowany)
Dochodzą głosy, że Waldemar K. płacił, za fałszywe oświadczenia

Ludzie, zgłaszajcie się na policję. Po wsi gadają, że Pan K. nie mógł pogodzić się z porażką i namawiał ludzi płacąc za składanie fałszywych oświadczeń. To jest niebezpieczny bandyta polityczny. Jeżeli macie trochę honoru zgłaszajcie takie przypadki na policję. Z tym facetem trzeba zrobić porządek. On już sięgnął dna.

Zel Gadis (niezweryfikowany)
...

Waldemarze Kwiatkowiski i Cebracie...nie idźcie tą drogą.....

Agnieszka (niezweryfikowany)
aż wstyd, że taki człowiek

aż wstyd, że taki człowiek jak Pan K. dostał się do II tury wyborów..., mam nadzieję, że Pani Krystyna zrobi z tym porządek !

Anonim (niezweryfikowany)
Wstyd to jest wówczas jak

Wstyd to jest wówczas jak spodnie w kroku pękają a taki właśnie poziom prezentuje Twój wpis...Agnieszko...nawet nie znasz imienia osoby którą wielbisz.

anonim (niezweryfikowany)
Paweł nie warto tu nic

Paweł nie warto tu nic komentować, co nie napiszesz i ile argumentów byś nie miał i tak Cię będą obrażać taka strona poprostu... Co do Pani Jadzi, pomówienie to będzie jak prokuratura i sąd powiedzą że Kwiatkowski nie miał racji jak narazie wstrzymała bym się od wypisywania bzdur a co powiecie jak okaże się że ma rację? Oskarżycie sąd czy prokuratura?

Pati (niezweryfikowany)
Czy W.K.ma szkołę

Pani Jadziu nie daj się pani temu K. tak nawiasem mówiąc trzeba by sprawdzić czy pan K.ma szkołę zawodową .Bo ponoć jest po podstawówce (tak mówią w Młodoszowicach) robił zaocznie ale nie skonczył,a na fb-polityk czy to nie kłamstwo-na zawód polityk trzeba mieć również odpowiednie wykształcenie.

Anonim (niezweryfikowany)
rynsztok i dno

Ten prymitywny człowieczek sam został ''sędzią'' i wydał wyrok na Panią Jadzię. Pomawiając występami w radiu oraz informując TV iż jak to on twierdzi że dziwnym trafem znalazł w dziurce drzwi oświadczenie. Coś tu śmierdzi z daleka. Co można się spodziewać innego po bezrobotnym bez wykształcenia zdesperowanym nieudaczniku który to ''chciał pomagać'' innym a sam sobie i swojej rodzinie nie potrafi pomóc.

Gosc (niezweryfikowany)
Riposta

Anonimie, rynsztoku i dna wlasnie sam siegneles tym wpisem.Nie rozumie dlaczego uzywacie w wypowiedziach takiego jezyka.Nie stac was na merytoryczna dyskusje, czy nie wiecie co takowa znaczy?!

Anonim (niezweryfikowany)
ralf

wolę ten rynsztok i dno niz wieś przy korycie

Mieszkanka wsi (niezweryfikowany)
odpowiedz

A moze ty Anonimie taplasz sie w tym rynsztoku i uwazasz, ze szambo to perfumeria?!

anglik (niezweryfikowany)
MIESZKANKO WSI mówisz o

MIESZKANKO WSI mówisz o sobie HA HA...

młody mieszkani... (niezweryfikowany)
Od początku przyglądam się

Od początku przyglądam się kampanii wyborczej wszystkich kandydatów. Nie jestem niczyim zwolennikiem chociaż na wyborach byłem. Burza jaką rozpętaliście w internecie i nie tylko, skłoniła mnie do prostych wniosków. Mianowicie NIKT Z WAS NIE POWINIEN RZĄDZIĆ GMINĄ. Wasza kultura osobista jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, uznajecie się za polityków i chyba ich sposób wypowiedzi oraz pogardy dla swoich przeciwników politycznych prezentujecie. Język nienawiści, pomówienia, oszczerstwa! Wstyd mi, że tacy ludzie mają rządzić moją gmina czy tez tworzyć w niej opozycje. Panie Kwiatkowski był pan ciekawą alternatywą dla Pana Antoniewicza, ale szopka jaką stworzył pan wokół wyborów (bo głównie pan to nakręcił) spowodowała, że zagłosowałem na pana przeciwnika. Panie Byjos, właściwie Pawle, bo jestem mniej więcej Twoim rówieśnikiem, ba! nawet zdarzyło nam się wymienić kilka zdań przy różnych okazjach. Jesteś głosem młodych w naszej Radzie Gminy, masz czysta kartę i pole do zrobienia czegoś dla młodzieży w naszym mieście i gminie. Dlatego apeluje do Ciebie, przestań wplątywać się w jakieś śmieszne wojny na facebooku czy tym forum między panem Kwiatkowskim i jego oponentami bo pracujesz na swoje nazwisko i reprezentujesz siebie, nie tego pana. Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia.

Radny Paweł Byjos (niezweryfikowany)
odp

Cieszę się z zaufania jakim mnie obdarzacie. Zrobię wszystko, żeby tego nie zaprzepaścić.
Tutaj nie chodzi o wojny, tylko złe - stronnicze przedstawianie informacji, w sposób atakujący moją osobę, a nie mogę sobie na to pozwolić. Nie może być tak, że ktoś mnie obraża bez konsekwencji. Jak pewnie zauważyłeś odpowiadam tylko merytorycznie, pisząc argumenty i czekając na to samo. Póki co żadnej odpowiedzi zwrotnej się nie doczekałem i cała sprawa nacisku na mnie(za to, że nie bałem się kilku rzeczy powiedzieć głośno i publicznie) się wyciszyła, więc uważam, że zrobiłem dobrze.
Podsumowując, nie lubię kłamstwa i obłudy, stąd moja duża aktywność w wielu spornych sprawach.
A z pomysłami na rozwój gminy zapraszam do mnie, chętnie będę przedstawiał propozycje mieszkańców na sesjach.

starszy mieszkaniec (niezweryfikowany)
Młody mieszkańcu,piszesz

Młody mieszkańcu,piszesz ładnie,kwieciście,starasz się kreować na inteligenta lecz nie zadałeś sobie trudu zagłębić się w sens tej walki.kandydatów oceniłeś powierzchownie wg.własnego smaku.Dorośnij,baczniej rozejrzyj sie wokół a może wówczas wyparują Ci z głowy te mało znaczące frazesy w obecnej trudnej dla gminy sytuacji.

radna (niezweryfikowany)
oświadczenie

Panie Pawle żeby przedstawiać sprawy mieszkańców na sesji to trzeba na nią chodzić ,a nie przysyłać tatusia który nie ma prawa głosu.

Anonim (niezweryfikowany)
młody mieszkaniec gminy

Starszy mieszkańcu widzę, że jesteś wszechwiedzący i czytający w myślach, siedzisz mi w głowie i wiesz według czego oceniam kandydatów - może to Ty powinieneś być burmistrzem skoro wszystko wiesz? Nie staram się kreować na inteligenta tylko nim jestem, a to różnica i gdy widzę sposób prowadzenia debaty politycznej w naszym mieście, roznoszenie obraźliwych ulotek, pisanie na plakatach kto kupuje głosy za 15 złoty i zarzuty kto nosi muszke, a kto krawat to chce mi się śmiać. Wszyscy mówią o złej sytuacji gminy, a kampania zamiast opierać się na realnych postulatach i pomysłach, opierała się o oszczerstwa, groźby i wzajemne próby kompromitacji przeciwników. Pozdrawiam a Tobie Pawle życze powodzenia

Anonim (niezweryfikowany)
Jakoby masz rację młody

Jakoby masz rację młody mieszkańcu lecz obrona przed obraźliwymi ulotkami czy artykułami też czasem musi przybrać bardziej drastyczne znamiona bowiem biernością ,uległością i dobrym wychowaniem nikt niczego jeszcze nie osiągnął,co więcej uznano by go za winnego stąd reakcja musi być taka a nie inna. Jako inteligent powinieneś zdawać sobie z tego sprawę.Zresztą taka dyskusja to masło maślane,można przepychać swoje racje w jedną i w drugą stronę i nic z tego nie wyniknie.Obóz rządzący nie przejawiał ochoty dyskusji na temat losów gminy.

radny (niezweryfikowany)
wstyd

panowie Byjosowie ustalcie w domu kto jakie role ma spelniac...p.Seniorze daj pan synowi sie usamodzielnic....Pawel nie wstyd tobie za tate...pokory....

Mieszkanka wsi (niezweryfikowany)
komentarz

Panie radny, jesli pan mowisz o kims z nazwiska, to moze sam tez użyjesz swojego (do tego trzeba miec odwagę)...Wydaje mi sie , ze lepiej by bylo dla wszystkich, gdybyscie swoja energie z użyli na konstruktywną prace na sesji a nie wojny podjazdowe na forum.

Muminek (niezweryfikowany)
Prosba

Mam prosbe do radnych, zeby na forum zamieszczali wnioski jakie zglaszaja i wynik ich glosowania.Mysle, ze to bedzie lepsze niz to co teraz dzieje sie na forum. Przynajmniej mieszkancy gminy beda mogli ocenic prace swoich przedstawicieli w radzie i zrozumiec dlaczego wnioski beda odrzucenie.

Radny Paweł Byjos (niezweryfikowany)
Bardzo chętnie

Chętnie bym to zrobił, ale niestety ta strona nie publikuje wszystkich komentarzy, więc byloby to ciężkie w realizacji. Poza tym nie ma tutaj miejsca, gdzie można założyć wątek odnośnie sesji rady i tam pisać posty tylko w tej sprawie. Pisanie tego pod różnymi artykułami mija się z celem, bo to będzie tylko bałagan.
W każdym razie pod adresem facebook.com/pawelbyjos informacje o przebiegu głosowań(oraz innych sprawach odnośnie sesji Rady Miasta) będzie można bez problemu znaleźć.

Radny Paweł Byjos (niezweryfikowany)
Odp

Wszystko jest ustalone, ja mam swój program, swoje pomysły i zamierzam je realizować. Z tatą jak z każdym mogę się czasami konsultować i tyle.
Nie rozumiem o co panu chodzi ze wstydem i pokorą, można jaśniej?
Jeśli jest pan radnym, to dlaczego nie podpisze się pan nazwiskiem?

Anonim (niezweryfikowany)
Nasze pomysły

Muminek co Ty wypisujesz jakie prośby .To Ty masz mieć pomysły na rozwój Gminy, a nie radny. Gdyby radny miał dobre pomysły to pracowałby we własnej firmie i na własny rachunek.

Radny Paweł Byjos (niezweryfikowany)
pomysły

Może są tacy radni, nie wiem. W każdym razie ja do takiej grupy na szczęście nie należę.
Pozdrawiam

Muminek (niezweryfikowany)
odpowiedz

No chyba radny jest naszym przedstawicielem.Chyba ze czlonkowie rady chca realizowac tylko swoje pomysly.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31