Obowiązkowe odblaski dla pieszych

Od 31 sierpnia w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Dotychczas prawo nakładało obowiązek noszenia elementu odblaskowego osobom poniżej 15 roku życia. Teraz ustawa nakłada taki obowiązek na wszystkich, bez względu na wiek poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. 

Wyjątkiem będzie poruszanie się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementu odblaskowego na drodze wytyczonej dla poruszania się pieszych bądź chodniku. Nowy przepis nie będzie miał  zastosowania w strefie zamieszkania- tam pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem i może korzystać z całej szerokości drogi.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

kierowca (niezweryfikowany)
odblaski

Każdy sprzedający odzież od 1 września powinien obowiązkowo wszywać elementy odblaskowe
w przeciwnym razie jako pierwszy powinien być karany mandatem. Tak samo z samochodami,to tak ja by kupując samochód bez reflektorów. Reflektory mają być wmontowane, a nie ma się martwić o to kupujący.To jest oczywiste. kierowca

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28