Od nowego roku rodziny podróżują taniej z PKP Intercity

1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa o „Karcie Dużej Rodziny” a wraz z nią zmiany w uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dzięki temu rodzice biorący udział w programie zyskali prawo do ulgowych przejazdów. Dodatkowo, w ramach specjalnej oferty „Duża Rodzina” PKP Intercity wprowadziło nowe udogodnienie.

 

Od 1 stycznia 2015 roku „Karta Dużej Rodziny” zyskała formę ustawy. Wraz z jej wdrożeniem weszła w życie zmiana ustawy
o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Dzięki temu rodzice biorący udział w programie zyskali prawo do ulg ustawowych. 37% zniżki obowiązuje na bilety jednorazowe podczas podróży pociągami TLK, IC, EIC, EIP w klasie 2. oraz 49% rabat na bilety odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK i IC w klasie 2.

 

Dodatkowo posiadacze „Karty Dużej Rodziny”, oprócz ulgi ustawowej (37%), mogą liczyć na dodatkowe rabaty obowiązujące w PKP Intercity, np.: 25% w ofercie „Duża Rodzina”. Od nowego roku każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej dwóch uprawnionych osób (wcześniej trzech) otrzyma wymienione upusty podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie.

 

Podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć także na 20% zniżkę na menu dla dzieci oraz 10% rabat na ofertę ogólną dostępną w wagonach gastronomicznych obsługiwanych przez WARS

 

***

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Dzieci niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i jest na bieżąco aktualizowany.

 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31