Odbierz kartę rodziny i korzystaj ze zniżek

Urząd Miejski w Grodkowie zaprasza do składania wniosków o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Prawo do korzystania z karty przysługuje niezależnie od dochodu. Posiadanie takiej karty umożliwia korzystanie z wielu zniżek.

 

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Grodkowie przyjmowane są wnioski o przyznanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Jest to narzędzie Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim. Głównym jej celem jest budowa przyjaznego klimatu dla rodziny poprzez m.in. wprowadzenie systemu zniżek oferowanych posiadaczom karty przez partnerów OKRiS. Żeby otrzymać kartę należy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Grodkowie lub w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

 

- Wnioski można pobrać zarówno w Urzędzie Miejskim, jak i za pośrednictwem strony internetowej www.ssd.opolskie.pl, a następnie złożyć je w Biurze Obsługi Klienta lub wysłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia. Kartę można odebrać w naszym Urzędzie, bądź otrzymać ją za pośrednictwem Poczty – informuje Iwona Pochopień, pracownik Biura Obsługi Klienta w grodkowskim magistracie.

 

Karta nie jest dożywotnia, wydawana jest bezpłatnie dla dzieci do 18 roku życia, a termin ważności karty określa hologram na Karcie, może on zostać nadany na okres nie dłuższy niż 24 miesiące.

- Zainteresowanie wydaniem takiej karty w naszej gminie rośnie. Do tej pory najwięcej wniosków złożyli seniorzy. Cały czas promujemy ten projekt i chcemy dotrzeć z informacją do jak największej grupy mieszkańców naszej gminy. Kolejnym naszym działaniem będzie zachęcenie właścicieli grodkowskich firm do aktywnego wspierania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora poprzez zaoferowanie zniżek dla naszych mieszkańców – dodaje Pochopień.

 

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie województwa opolskiego.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Opolską Kartę Rodziny i Seniora”.

 

Pełny i aktualny wykaz zniżek oraz więcej szczegółowych informacji o tym, kto może korzystać z karty (oraz jakie dokumenty należy ze sobą zabrać, składając wniosek o wydanie karty) można znaleźć na stronie http://www.ssd.opolskie.pl/data/other/regulamin_okris-skan_z_podpisami.pdf.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31