Pierwsza porażka Olimpu Grodków w tym sezonie

Olimp w sobotnie przedpołudnie udał się do województwa świętokrzyskiego, by na ciężkim terenie podjąć walkę z „Koniami”. Spotkanie od początku było zacięte i wyrównane. Obydwie ekipy wiedziały, że będzie to festiwal na obrony. Miejscowi słyną z dobrej gry w obronie, z kolei przyjezdni spośród wszystkich drużyn występujących w I lidze stracili jak do tej pory najmniej bramek. Wynik otworzył Dawid Maleszak, po nim celny rzut oddał Michał Bąk. Grodkowianie szybko odpowiedzieli i doprowadzili do remisu 2: 2 po trafieniach Pawła Chmiela oraz Bartosza Żubrowskiego. Jednak był to jedyny remis w całym meczu. Następnie miejscowi przyspieszyli grę i już w 12. minucie prowadzili pięcioma bramkami. Olimp sukcesywnie odrabiał straty. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Michał Piech i goście tracili już tylko trzy bramki. Po przerwie nie wiele się zmieniło. Konecczanie wykorzystali trzy z pięciu rzuty karne oraz dwie kontry. W 55. minucie prowadzili już 25: 19, po czym zaczęli popełniać błędy, co skutecznie wykorzystywali grodkowianie i zniwelowali straty do trzech trafień. Więcej UKS nie mógł zdziałać i przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie. Należy pochwalić udany debiut juniora Olimpu Macieja Maciejewskiego, który tylko w drugiej połowie zdobył pięć bramek.

- Popełniliśmy dużo błędów technicznych, jak również nasza skuteczność nie była na najwyższym poziomie. Bramkarz Olimpu mimo kontuzji bronił sytuacje stuprocentowe do zdobycia bramki i doświadczeniem brylował na boisku. Jednak cały czas mecz kontrolowaliśmy, a przewaga nie schodziła powyżej trzech bramek, więc zasłużenie wygraliśmy ten pojedynek – mówi trener konecczan Michał Przybylski.

Po czwartej kolejce Olimp spada z drugiego na piąte miejsce w tabeli, mając na koncie nadal 5 punktów. W klasyfikacji klubowej strzelców cały czas prowadzi Tomasz Biernat, który do tej pory zdobył 17 bramek. Następne spotkanie Olimp rozegra przed własną publicznością 11 października. Ich rywalem będzie Viret CMC Zawiercie.

KSSPR Końskie - UKS Olimp Grodków 25:22 (15:12)

KSSPR: Przemysław Witkowski, Patryk Mastalerz, Bartosz Sękowski - 1, Michał Bąk – 3, Artur Rurarz, Krzysztof Słonicki, Tomasz Bodasiński – 1, Dawid Maleszak – 3, Tomasz Napierała – 3, Ernest Pilarski, Patryk Wnuk, Kacper Szczepanik – 2, Przemysław Matyjasik – 8, Sebastian Smołuch – 3, Arkadiusz Bąk – 1.
Kary: 6 minut
Karne: 9/7.

OLIMP: Łukasz Romatowski, Maciej Maciejewski – 6, Sebastian Kolanko – 4, Bartosz Żubrowski – 4, Paweł Chmiel – 1, Marcin Biernat – 1, Tomasz Biernat – 3, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski, Krzysztof Bujak – 2, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 1, Szymon Urban, Rafał Świerczyński, Tomasz Wasilewicz.
Karne: 1/1.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość).
Obserwator ZPRP: Paweł Musialik (Bytom).
Widzów: 250.

Pozostałe wyniki czwartej serii spotkań:

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:28 (15:15)
MTS Chrzanów - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego31:25 (17:13)
SRS Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 30:21 (14:10)
VIRET CMC Zawiercie - PE Gwardia Opole21:29(15:19)
Siódemka Miedź Legnica - MKS Kalisz37:33(17:12)
GKS Olimpia Piekary Śląskie - SPR Tarnów 31:28(15:14)