Pociągi pojadą szybciej na trasie z Brzegu do Grodkowa

 

Dzięki wymianie podkładów na odcinku linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Grodkowa, pociągi będą mogły na tej trasie poruszać się z większą prędkością, co znacznie skróci czas przejazdu.

 

Obecnie w wielu miejscach wprowadzono ograniczenia prędkości m.in. na odcinku Czeska Wieś – Olszanka, gdzie od ponad roku pociągi poruszają się z prędkością 30 km/h. Bowiem stan torów nie zachwyca. Spacerując po nich można zauważyć, iż brakuje śrub mocujących szyny, a podkłady można wyciągać rękami. Zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe obiecuje poprawę jeszcze w tym roku.

 

- Obecnie kończymy roboty na przejeździe kolejowym w Grodkowie, gdzie wymieniliśmy już zużyte podkłady betonowe i drewniane. Nowe podkłady zapewnią dobrą eksploatację linii. Natomiast jeszcze w III kwartale tego roku na linii nr 288 Nysa – Brzeg wymienimy prawie 700 sztuk podkładów drewnianych – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

 

Naprawy będą realizowane na odcinku o długości około 1 kilometra przed stacją Brzeg oraz na odcinku Czeska Wieś – Olszanka. Prace będą wykonywane głównie w nocy, więc nie będzie potrzeby wprowadzania zamknięć torowych. Celem wykonywanych robót jest poprawa staniu linii i likwidacja ograniczeń prędkości pociągów. 

 

Koszt inwestycji to około 400 tysięcy złotych, które realizuje firma Dolkom.

Komentarze

alvaro (niezweryfikowany)
pytanie do autora, jaka jest

pytanie do autora, jaka jest docelowa predkosc na tej trasie?

power666 (niezweryfikowany)
Nie ma znaczenia, czy będzie się jechać 25 czy 30 minut

Ważniejsze jest, żeby pociągów było więcej.

Damian Kapinos
Prędkość

Prędkość rozkładowa na linii Nysa-Brzeg wynosi 70 km/h, docelowo po modernizacji całego torowiska będzie to prędkość 80-100 km/h.

Edziu (niezweryfikowany)
Remont

Aktualnie Pracownicy Pracują na odcinku Czeska Wieś-Olszanka jednak nie tak jak mówiono to nie żadna firma Dolkom tylko prywatnie zatrudnieni przez PLK pracownicy budowlani ale mniejsza z tym wazne ze wymieniaja te podkłady byc moze od Grudnia od nowego Rozkładu skróci się czas jazdy z 60 min. na 58-57 min Wszystko realne na odcinku olszanka-Brzeg podklady wymienione pomiedzy Przepompownia a Stacja

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28