Podpisz petycję także online

Trwa zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do Ministra Infrastruktury i Rozwoju, w sprawie uruchomienia nowego pociągu relacji Wrocław – Mikulovice przez Oławę, Brzeg, Grodków, Nysę i Głuchołazy.
Od piątku 27 czerwca do 13 lipca są zbierane podpisy pod petycją w sprawie uruchomienia w rozkładzie jazdy 2014/2015 nowego międzynarodowego połączenia kolejowego z Wrocławia do czeskich Mikulovic. Pod petycją można się podpisać w zakładzie fotograficznym na Rynku i u optyka przy ul. Sienkiewicza w Grodkowie, a także w Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach. Akcja Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie dotarła także do grodkowskich sołectw, listy są dostępne u sołtysów miejscowości: Jędrzejów, Żarów, Gnojna, Lipowa, Osiek Grodkowski, Starowice Dolne, Kobiela.
Natomiast od kilku dni można także podpisać petycję w wersji elektronicznej, którą znajdziemy na stronie - http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10663
Zebrane podpisy wraz z petycją zostaną dostarczone do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Inicjatywa OKOKO ma na celu wywarcie nacisku na resorcie, tak aby została zmieniona decyzja odnośnie finansowania połączeń międzynarodowych, dzięki czemu nowe połączenie relacji Wrocław – Mikulovice mogłoby być dotowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Przypomnijmy, iż obydwa samorządy województw Opolskiego i Dolnośląskiego wspólnie złożyły wniosek o uruchomienie takiego pociągu, zapewniając przy tym finansowanie i tabor do obsługi tego połączenia. Jednak na „NIE” ciągle jest resort. Dlatego społeczeństwo po raz czwarty chce pokazać, że jest to dla nich bardzo ważny pociąg, na który czekają już kilka lat.
Autor: Damian Kapinos

Tagi: 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31