Poetka Czeslawa Łachut opowiedziała o swej twórczości

Grodkowska poetka opowiedziała o kulisach powstawania swych dzieł. Wyjaśniła, że jej wiersze często inspirowane są wydarzeniami z życia.

Często powtarzającym się motywem twórczości grodkowianki jest upływ czasu. Jej utwory docierają do zwykłych ludzi i są proste w odbiorze.

Czesława Łachut przygodę z pisaniem wierszy rozpoczęła około 2000 roku. W 2002 wydany został jej pierwszy tomik poezji. Wcześniej zawodowo zajmowała się nauczaniem języka polskiego – posiada stopień doktora filologii polskiej. Pomysł na pisanie wierszy zrodził się u niej nieco przypadkowo:

- Jak byłam już na emeryturze, dano mi taką klasę, której nikt nie chciał. W "Trójce". Nie można było nad nimi zapanować, więc ja sobie z nimi taki kabarecik robiłam. I od tego czasu zaczęłam dla nich teksty pisać - takie, żeby one mogły pośpiewać. Później ktoś tam mnie usłyszał no i się tak zaczęło – tłumaczy poetka.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali najnowszy tomik poetycki "Nasze sprawy" wydany w tym roku. Jest to już szósty zbiór dzieł Czesławy Łachut. Wszystkie dostępne są na co dzień w grodkowskiej bibliotece.

Daniel Klimczak

Komentarze

Małgorzata Wolańska (niezweryfikowany)
Poezja Czesławy Łachut

Bardzo chciałabym zakupić Tomiki wierszy Czesławy Łachut.Proszę o podanie kontaktu.
Poezja mnie zachwyca,a Pani Łachut pisze lekką ręką i soczyście omawia każdy temat.
Wielki szacun dla Pani Pani Czesławo!Raz Pani wzrusza to znowu wyśmiewa,ale wszystko w dobrym stylu i ze smakiem.Pozdrawiam serdecznie.(nie wychodzę z domu ,choroba rządzi moim ciałem)

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28