Pojadą do Warszawy walczyć o pociąg

 

Akcja zbierania podpisów pod papierową petycją trwała od 27 czerwca do 13 lipca. Społecznicy zbierali podpisy m.in. w sklepach i na dworcach kolejowych. W sumie zebrano 1 616 podpisów. Z kolei elektroniczną petycję, którą można podpisywać jeszcze do 5 sierpnia poparło już 725 osób. Najwięcej podpisów zebrano w gminach Głuchołazy i Grodków.

 

- Mieszkańcy bardzo chętnie przyłączali się do naszej akcji, np. w Głuchołazach podczas Święta Gór Opawskich tworzyły się długie kolejki chętnych, którzy chcieli podpisać się pod petycją, to pokazuje, że ludziom bardzo zależy na tym pociągu – mówi Damian Kapinos, koordynator działań Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Przy zbieraniu podpisów bardzo chętnie nam pomagali: mieszkańcy Opolszczyzny i Dolnego Śląska, Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach, Stowarzyszenie Forum Samorządowe oraz firmy Punkt Przesyłek Kurierskich „No name” w Brzegu, Zakład Fotograficzny „Fotosobów” i Optyk Górski w Grodkowie.

 

Nowe bezpośrednie połączenie kolejowe w relacji Wrocław – Mikulovice w sposób znaczący przyczyniłoby się do rozwoju gmin Grodków i Głuchołazy, nie tylko pod kątem turystycznym.

 

Działania społeczne po raz czwarty pokazują, że takie połączenie jest bardzo potrzebne dla społeczeństwa, które chce podróżować w Góry Opawskie. Dlatego po raz kolejny społecznicy będą chcieli przekonać Ministra Infrastruktury i Rozwoju do zmiany tej decyzji. W najbliższy piątek 25-go lipca spotkają się z Przemysławem Hofmanem, dyrektorem Departamentu Transportu Kolejowego, któremu przekażą petycję z podpisami mieszkańców województw Opolskiego i Dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31