Protesty wyborcze sołtysa Młodoszowic nieskuteczne

31 protestów w sprawie wyborów samorządowych na Opolszczyźnie, wpłynęło do Sądu Okręgowego w Opolu. Dwa z nich zostały zgłoszone przez Waldemara Kwiatkowskiego, pełnomocnika wyborczego KWW Forum Obywatelskie Grodków, które dotyczyły przebiegu kampanii wyborczej oraz głosowania w II turze.

- Chodzi o artykuł w gazecie Teraz Grodków24, który zdaniem skarżącego rzekomo miał wpływ na wynik wyborów. Protest w tej sprawie był nieskuteczny i sąd oddalił wniosek, ponieważ dokumenty zostały złożone w sądzie po ustawowym terminie. Wybory odbyły się 30 listopada, a protest był zgłoszony w dniu 1 grudnia 2014 roku. Taki protest można zgłosić tylko w czasie trwania kampanii wyborczej - informuje Ewa Kosowska - Korniak z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.   

Drugi wniosek dotyczył przebiegu wyborów do Rady Miejskiej w Grodkowie, w okręgu nr 11. Tutaj Jadwiga Demska wygrała wybory zaledwie dwoma głosami. Kandydatkę PSL poparło 276 osób, a na jej rywala Waldemara Kwiatkowskiego oddano 274 głosów. Sołtys Młodoszowic stwierdził, że wybory mogły być sfałszowane a głosy kupowane przez jego kontrkandydatkę. W tej sprawie złożył drugi protest wyborczy domagając się jednocześnie unieważnienia wyborów i przeprowadzenia powtórnego głosowania.

- Skarżący na rozprawie domagał się m.in. przesłuchania kilku świadków, w tym mężów zaufania. Zarówno komisarz wyborczy, jak i przewodniczący obwodowej komisji wyborczej w Kolnicy chcieli odrzucenia wniosków dowodowych - dodaje Kosowska - Korniak.

Sąd Okręgowy w Opolu również w tej sprawie oddalił protest wyborczy uznając, że wnioski były spóźnione. Teraz sołtys Młodoszowic może wnieść odwołania w tej sprawie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w terminie siedmiu dni od daty otrzymania postanowienia sądu.

 

 

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
tonący

tonący czepia się brzytwy

Anonim (niezweryfikowany)
A kto niby się topi????

A kto niby się topi????

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28