Przygoda z poezją w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

W Domku Myśliwskim w Kurzniachodbył się konkurs poezji o przyrodzie powiatu brzeskiego. Pomysłodawcą  imprezy było  PTTK oddział  Ziemi Brzeskiej.

 Spotkanie ubarwiły występy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu .Ich  wiersze, piosenki, tańce i gra na instrumentach przypomniały dorosłym jak miło i zdrowo przebywać na łonie natury. Przedstawienie pt.: ,,Żyj z przyrodą w zgodzie” było wstępem do eliminacji w konkursie poezji.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych ( dzieci do lat 10, młodzież do lat 17 i dorośli). W każdej kategorii nagrodzono trzy najlepsze wykonania wierszy.  Cieszymy się, że do konkursu stanęły osoby z własnymi tekstami.

Imprezą towarzyszącą konkursowi było uroczyste otwarcie oznakowanej trasy biegowej i nordic walking wytyczonej w pobliskiej leśnej okolicy. Przecięcia wstęgi dokonali:  z Urzędu Marszałkowskiego- Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki  Janusz Wójcik, z Nadleśnictwa Brzeg- zastępca nadleśniczego Stanisław Kasza, z ramienia Starostwa Brzeskiego – naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz,  z PTTK oddział Ziemi Brzeskiej – prezes Wilhelma Barańska, z Lokalnej Grupy Działania ,,Stobrawski  Zielony Szlak” – zastępca prezesa Jadwiga Kulczycka.

 Dla wszystkich przybyłych na tą uroczystość przewidziano przejazd bryczką po nowo otwartej, prawie 6 kilometrowej trasie. Nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na polanie przy leśniczówce swoje stoiska rozłożyła Miejska Biblioteka  Publiczna w Brzegu, która poprzez zabawę zachęcała do kontaktu z literaturą.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28