Rynek nieruchomości w gminie Grodków /Reklama/

Rynek nieruchomości w gminie Grodków 

Rynek sprzedaży nieruchomości w Grodkowie jest mało stabilny i dość chaotyczny. Ceny oferowanych do sprzedaży porównywalnych nieruchomości różnią się od siebie bardzo istotnie. Problem mają zarówno sprzedający, jak i kupujący. Przede wszystkim dlatego, że oczekiwana przez właściciela cena sprzedaży nieruchomości dość rzadko spotyka się z ceną, jaką może zapłacić kupujący. Są jednak i inne problemy, które na to wpływają. Na przykład brak dobrze płatnych, stabilnych miejsc pracy w Grodkowie i okolicach. To powoduje, że mieszkańcy szukający pracy we Wrocławiu czy Opolu zaczynają uciekać z Grodkowa. Jeśli planują zakup mieszkania czy domu, to nie w Grodkowie, tylko tam gdzie pracują. Kolejnym, myślę chyba najistotniejszym problemem przy zakupie, jest utrudniony dostęp do kredytów, brak faktycznego wsparcia ze strony państwa dla młodych rodzin (program MdM jest dostępny w ograniczonym zakresie). Program Mieszkanie dla młodych jest dla mieszkańców Grodkowa praktycznie nieosiągalny z uwagi na to, że dotyczy zakupu mieszkania tylko z rynku pierwotnego. W przyszłym roku mają zostać wprowadzone zmiany w tym programie, niestety na tą chwilę nadal są to tylko propozycje zmian.

 

Istotne zmiany w 2015 roku

Istotną informacją jest to, że w przyszłym roku zmieniają się zasady udzielania kredytów hipotecznych.  Najważniejszą z tych zmian, jest zakaz udzielania kredytów hipotecznych na kwotę wyższą niż 90% wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem spłaty długu. Jeśli więc ktoś będzie chciał kupić mieszkanie o wartości np. 200.000 zł, to w przyszłym roku kredyt otrzyma na sumę nie większą niż 180.000 zł. Pozostałe 20.000 zł będzie musiał zgromadzić sam. 

Tymczasem jeszcze do końca tego roku, aby kupić takie mieszkanie wystarczy dysponować sumą 10.000 zł. Jeśli więc ktoś planuje kupić mieszkanie, a nie posiada wysokich oszczędności to powinien się pospieszyć, aby kredyt uzyskać jeszcze na obecnych warunkach. Drugim powodem, dla którego pośpiech z uzyskaniem kredytu jest wskazany, są prognozy dotyczące wzrostu marż kredytowych, co spowoduje że będziemy płacić więcej.

Z zaciągnięciem kredytu opłaca się zaczekać osobom, które mają dwoje lub więcej dzieci i które chcą, no i oczywiście mogą, skorzystać z programu MdM. W przyszłym roku mogą bowiem uzyskać nawet dwukrotnie wyższą dopłatę. Ci, którzy nie mogą liczyć na takie wsparcie powinni się natomiast pospieszyć. 

 

Ważne informacje 

Kupując nieruchomość bardzo ważne jest by dochować należytej staranności przy przygotowaniu umowy kupna – sprzedaży tak, by nie okazało się, że razem z nieruchomością kupiło się sporo „nowych problemów”. Na tym między innymi polega praca pośrednika nieruchomości, który rzeczowo i profesjonalnie analizuje wszystkie dokumenty związane z nieruchomością oraz wyjaśnia ewentualne wątpliwości przed dokonaniem zakupu. Pośrednik nieruchomości dba o prawidłowość transakcji kupna – sprzedaży, co zabezpiecza zarówno interesy sprzedającego jak i kupującego, bowiem wiele zagrożeń może czyhać zarówno na jedną, jak i na drugą stronę transakcji. Dobrze jest to powierzyć profesjonalistom.

 

Dlaczego warto wybrać Pro Consilio Sp. z o.o.

Pro Consilio Sp. z o.o. jest agencją nieruchomości, która w kompleksowy i profesjonalny sposób może zająć się wszystkimi aspektami transakcji zakupu nieruchomości. Dysponujemy wiedzą, odpowiednim doświadczeniem oraz wykwalifikowaną kadrą, która zapewni Państwu sukces w planowanej transakcji. W pełnym zakresie zapewnimy obsługę prawną, notarialną oraz podatkową. Załatwiając w jednej kancelarii wszystkie bardzo ważne elementy umowy kupna – sprzedaży mają Państwo gwarancję powodzenia całej transakcji.

 

 Jeśli skorzystają Państwo z naszych usług przygotujemy dla Państwa oferty nieruchomości spełniające Wasze oczekiwania, będziemy uczestniczyć razem z Państwem w trakcie oględzin nieruchomości, zweryfikujemy dokumentację nieruchomości, przygotujemy umowę kupna – sprzedaży zabezpieczającą Państwa interesy, umówimy i będziemy uczestniczyć w trakcie spotkania u notariusza, zajmiemy się zagadnieniami prawno-podatkowymi związanymi z zawartą umową kupna – sprzedaży nieruchomości. Wszystko to z niezrównanym zaangażowaniem całego zespołu Pro Consilio Sp. z o.o.

 

Elżbieta Sobów 

www.proconsilio.pl

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31