Sukces Tarnowa Grodkowskiego na Dożynkach Powiatowych i Wojewódzkich

Wojewódzkie dożynki rozpoczęły się w niedzielę 7 września, kiedy to odbył się konkurs na najładniejsze korony i wieńce kłosowo-ziarnkowe. Gminę Grodków reprezentowało sołectwo Tarnów Grodkowski. Dla naszej grupy wieńcowej była to pierwsza wizyta na Dożynkach Wojewódzkich, która zakończyła się ogromnym sukcesem. Bowiem po raz pierwszy w historii na wojewódzkich obchodach święta plonów reprezentacja gminy Grodków otrzymała nagrodę.

 

- Naszą koronę szykowałyśmy w 8 kobiet, przez ponad 2 miesiące – opowiada o zwycięskiej koronie Danuta Jaworska z Tarnowa Grodkowa – Postanowiłyśmy, że ma być naturalna i barwna. Dlatego systematycznie od maja cięłyśmy zboża, aby uchwycić kolorystykę w ich dojrzewaniu. Całość wykonałyśmy ręcznie, dodatkowo do jej dekoracji użyliśmy ziół.

 

Rywalizacja grup wieńcowych polegała nie tylko na ocenie korony. Punktowany był także sposób prezentacji grupy wieńcowej, na którą składał się całokształt, czyli stylizacja i ubiór przedstawicieli oraz przyśpiewki ludowe. W trakcie ogłaszania wyników okazało się, że to Tarnów Grodkowski zasługuje na wyróżnienie, za które sołectwo otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Tydzień później na Dożynkach Gminno-Powiatowych w Olszance tarnowianie zajęli I miejsce i pokonali reprezentantów aż pięciu gmin. W nagrodę otrzymali ekspres do kawy.   

Komentarze

nikt (niezweryfikowany)
Od kiedy zboże ma

Od kiedy zboże ma wykształcone kłosy w maju

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28