Tomasz Wasilewicz zatrzymał Olimpię

Ostatnie zwycięstwo przed własną publicznością Olimp odniósł z Zieloną Górą 13 września. Później grodkowianie byli świadkami dwóch zaciętych pojedynków z Przemyślem i Zawierciem, które zakończyły się ostatecznie remisami. Wczoraj historia na szczęście się nie powtórzyła. 

 

Pierwsza część spotkania była wyrównana. Wynik zmieniał się błyskawicznie, a na tablicy często widniał remis. Kontuzji doznał też zawodnik przyjezdnych, co pokrzyżowało plany Olimpii. Do przerwy nasz pierwszoligowiec prowadził tylko dwoma bramkami. W drugiej połowie meczu Olimp nie oddał już prowadzenia i sukcesywnie powiększał swoją przewagę nad rywalem. Goście sprawiali nam prezenty i nie potrafili przebrnąć przez obronę miejscowych. Gdy już dochodzili do rzutowych pozycji, na ich drodze stawał niezawodny Tomasz Wasilewicz. Z kolei drugi z naszych bramkarzy Łukasz Romatowski obronił dwa z czterech rzutów karnych.   

- Mieliśmy bardzo słabą skuteczność i przegraliśmy ten mecz naszą grą w ataku – mówi Sławomir Szenkel, trener MKS-u Olimpii Piekary Śląskie.

 

W całym spotkaniu sędziowie podyktowali aż 11 rzutów karnych, z czego komplet siedmiu rzutów wykorzystał rozgrywający Olimpu Michał Piech. Pochwalić też należy juniora Macieja Maciejewskiego, który w ostatnich meczach cały czas punktuje, a wczoraj trzy razy efektownie trafił w bramkę rywali. 

- Dzisiaj to był zespół, każdy z zawodników walczył o centymetr boiska i ta wojna dała taki rezultat, że po prostu wygraliśmy mecz, który naprawdę nie był łatwy – komentuje Piotr Mieszkowski, trener UKS-u Olimpu Grodków.

 

Obydwie drużyny otrzymywały, co chwilę kary, również za kwestionowanie decyzji arbitrów.

- Mam nadzieję, że już ta para nie będzie sędziowała w I lidze. Zarówno w jedną, jak i w drugą stronę decyzję były nieuzasadnione. Ci ludzie po prostu nie czują piłki ręcznej, a interpretacja przepisów to jest w ogóle jakiś kosmos – podkreśla Szenkel. 

 

Olimp czeka teraz seria spotkań wyjazdowych. Ósmego listopada grodkowianie jadą do Tarnowa, by sprawić niespodziankę i wygrać kolejny mecz. Po tym pojedynku czeka nas święto szczypiorniaka w regionie, bowiem 22 listopada w Opolu zostaną rozegrane derby Opolszczyzny pomiędzy Gwardią a Olimpem.  

 

UKS Olimp Grodków vs MKS Olimpia Piekary Śląskie 27:21 (12:10)

OLIMP: Łukasz Romatowski, Rafał Górny, Sebastian Kolanko – 3, Rafał Świerczyński, Bartosz Żubrowski – 2, Marcin Biernat – 3, Maciej Maciejewski – 3, Tomasz Biernat – 3, Paweł Biernat - 2, Łukasz Gradowski - 3, Krzysztof Bujak – 1, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 7, Szymon Urban, Tomasz Wasilewicz, Paweł Łągiewka.  

Kary: 12 minut 

Karne: 7/7.

 

Olimpia: Wojciech Parzonka - 1, Marcin Smolin – 1, Maciej Chromy – 2, Łukasz Włoka – 1, Jakub Fidyt, Andrzej Wasilkowski, Kamil Cieniek – 1, Michał Rosół – 3, Paweł Zemelka, Łukasz Gogola, Arkadiusz Kowalski – 2, Patryk Miłek, Mariusz Kempys – 5, Robert Tatz – 1, Damian Kowalczyk. Sebastian Danysz - 4.   

Kary: 16 minut

Karne: 4/2.

Czerwone kartki: Mariusz Kempys i Maciej Chromy

 

Sędziowali: Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak (Poznań). 

Obserwator ZPRP: Andrzej Jaworski (Głogów).

Widzów: 200.

 

 

Pozostałe wyniki siódmej serii spotkań:

PE Gwardia Opole vs SPR Tarnów 40:25

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski vs VIRET CMC Zawiercie 30:27

MKS Kalisz vs MTS Chrzanów 35:29

ŚKPR Świdnica vs Siódemka Miedź Legnica 31:36

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego vs KSSPR Końskie 26:25

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski vs SRS Czuwaj Przemyśl 20:33

 

 

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28