Trwa XX Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół

W Grodkowie trwa XX Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół. W pierwszej kolejności zaprezentowano prace plastyczne, dzisiaj odbędzie się przegląd w kategorii teatr.
Pierwszy Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół w Grodkowie odbył się w 1994 roku. Od tego czasu sporo rzeczy się zmieniło, a przez grodkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji przewinęło się mnóstwo uzdolnionej młodzieży.
- Dzięki tym zmaganiom chcemy pokazać, jak wiele dobrego dzieje się za murami szkoły i w jaki sposób rozwija się nasza młodzież. Mnóstwo uczniów jest niezwykle uzdolnionych, ale nie mają oni możliwości wykazania się swoimi umiejętnościami. Dlatego poprzez nasz festiwal chcemy stworzyć uczniom taką możliwość, aby mogli pokazać swój talent, który dostrzegą także inni – informuje Stanisław Wieczorek, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Przegląd jest rozpatrywany w czterech kategoriach: taniec, muzyka, teatr i plastyka. Biorą w nim udział uczniowie z wszystkich szkół gimnazjalnych i średnich znajdujących się na terenie powiatu brzeskiego. W piątek 9 maja rozstrzygnięto pierwszą kategorię konkursową, czyli plastykę. Do tej kategorii nadesłano kilkadziesiąt prac o różnorodnej tematyce. Każdy z uczestników mógł ją wykonać w dowolnej technice. Wszystkie rysunki i malowidła można już oglądać na ścianie w sali Domu Kultury.

Natomiast dzisiaj zaprezentują się zespoły teatralne. Każdy z nich będzie miał 35 minut na instalację i występ na scenie. Publiczność będzie mogła zobaczyć teatr dramatyczny, teatr jednego aktora i teatr lalek. Początek przeglądu zaplanowano na godz. 9:00.

Laureatów tegorocznego festiwalu poznamy w sobotę 31 maja, w trakcie jednego z koncertów odbywających się podczas Dni Grodkowa.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28