W gminie Grodków powstanie pierwszy żłobek

Placówka będzie prywatna, ale dotowana z pieniędzy samorządowych. Zgodę na to wyrazili grodkowscy radni. Żłobek powstanie w budynku Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Kościuszki 4 w Grodkowie. Gmina użyczyła pomieszczeń nieodpłatnie. Obecnie w gminie Grodków nie funkcjonuje żłobek, który zapewniłby opiekę dzieciom do lat trzech. Jest to duże utrudnienie dla młodych matek, które chcą wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.

- Zainteresowanie społeczeństwa taką placówką jest bardzo duże. Dlatego napisaliśmy projekt pod nazwą „Przepis na rodzinkę – mama do pracy, ja do żłobka” , który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – mówi Zdzisław Pałka, dyrektor Gminnego Zarządu Szkół i Przedszkoli w Grodkowie. – Do tej pory w Grodkowie i na terenie wiejskim w naszych placówkach przedszkolnych obejmowaliśmy opieką żłobkową dzieci 2,5 roczne. Ustawa nam na to zezwala, ale tylko w takiej sytuacji, gdy są warunki szczególne, a w naszym przypadku tak jest fakt, że nie było żłobka.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie pomiędzy Gminą Grodków, a Całodobowym Centrum Opieki nad Dzieckiem „Kangurek 24”. Żłobek rozpocznie działalność na początku lutego. Opieką obejmie 40 dzieci z terenu gminy Grodków. - Wnioskowaliśmy o 52 miejsca, ale Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zgodziło się tylko na 40, takie były możliwośći finansowe – dodaje Pałka.

Wkrótce rozpoczną się zapisy do niepublicznego żłobka. Jeszcze nie ustalono dokładnego cennika za pobyt dziecka w tej placówce. - Wstępnie opłata po stronie rodzica nie powinna przekroczyć 150 zł od dziecka w skali miesiąca – informuje Pałka.

Obecnie firma „Kangurek 24” prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: dyrektor żłobka, opiekun, położna, salowa, woźny/a. Szczegóły można znaleźć na tej stronie – www.kangurek24grodkow.pl Projekt „Przepis na rodzinkę – mama do pracy, ja do żłobka”, w ramach którego powstanie żobek, będzie realizowany do lipca 2016 roku. Po tym okresie usługi żłobkowe będzie realizować gmina Grodków, albo podmiot wybrany w drodze przetargu.

 

Autor: Damian Kapinos

Komentarze

luigi (niezweryfikowany)
Jakoś kiedyś był żłobek a

Jakoś kiedyś był żłobek a nawet dwa w Grodkowie, ale najlepiej było wszystko pozamykać i po problemie. A teraz wielkie halo jest bo nie ma żłobków itd. Zresztą problem zawsze był i jest i to nie tylko z tym. Kiedys to były czasy nie to co teraz "wolna amerykanka"...

Anonim (niezweryfikowany)
Wcale sie nie zdziwię,jak

Wcale sie nie zdziwię,jak zaraz napiszą,że żłobek powstał dzięki pieniądzom firm wiatrowych.
W Kolnicy jest już jedna taka mądra radna co to ludzi straszy,że jak wiatraki nie powstaną to szkoła zostanie zamknięta!

Anonim (niezweryfikowany)
zdziwisz się sfrustrowany oszołomie

Obleśny gruby pacćuku przestań pomawiać i srać we własne gniazdo dość!

gaz (niezweryfikowany)
żłobek

Panie Antoniewicz,jak to prywatny żłobek za pieniądze podatnikow,kto za tym znowu stoi i ile zarobi,oj tak sie wyborów samorządowych nie wygra,widzi P{an ,że złodzieje z Platformy Obywatelskiej idą na dno ,do jesiennych wyborów!!

Daniel Klimczak
Co do szkoły w Kolnicy to

Co do szkoły w Kolnicy to jeśli miałaby zostać zamknięta to dojdzie do tego i przy obecności wiatraków - wystarczy spojrzeć, jak ta placówka wygląda. Podczas, gdy w całej gminie szkoły mają pięknie odnowione elewacje, Kolnica sprawia wrażenie zapomnianej przez gminę...

Subwencje dla żłobków (podobnie jak dla szkół i przedszkoli) pochodzą z budżetu państwa i gmina musi je przekazać danej placówce w zależności od ilości uczących się w niej dzieci. Podobna sytuacja jest w Gałązczycach, gdzie jest szkoła niepubliczna (tak samo jak np. gimnazjum dla dorosłych w Grodkowie) i dostaje subwencję od gminy - gmina po prostu musi przekazać te pieniądze, które dostaje z ministerstwa edukacji.

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31