W Grodkowie powstanie ogólnodostępna zewnętrzna siłownia

W grodkowskim parku miejskim „Cegielnia” powstanie ogólnodostępna zewnętrzna siłownia. Będą się w niej znajdować urządzenia, które spotykamy w każdej siłowni lub klubie fitness. Obiekt ma być dostępny bezpłatnie.

 

- Park miejski „Cegielnia” już teraz tłumnie odwiedzają mieszkańcy miasta i chcielibyśmy, aby stawał się obiektem coraz bardziej atrakcyjnym. Stąd pomysł, aby ustawić tam ogólnodostępną zewnętrzną siłownię. Takiego miejsca do tej pory nie było jeszcze w naszym mieście - mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.


Będą znajdować się w niej urządzenia, które spotkać można praktycznie w każdej siłowni lub klubie fitness: biegacze, rowery treningowe, wioślarze, narty biegówki i koła Tai Czi. Różnica ma polegać na tym, że "zielona" siłownia zainstalowania zostanie w plenerze, a stosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne są odporne na zniszczenia i na zmieniające się warunki atmosferyczne, a do tego korzystanie z urządzeń będzie zupełnie bezpłatne.


- Planujemy wykorzystać teren przy placu manewrowym dla rowerów, gdzie konkretne urządzenia zostaną zainstalowane. Teraz jesteśmy na etapie wyboru firmy, która to zadanie zrealizuje – dodaje Antoniewicz.

 

W Grodkowie siłowniabędzie składać się z siedmiu kompletów urządzeń, kolejne zostaną zamontowane w sołectwach: Nowa Wieś Mała, Bąków, Kolnica, Lubcz, Gałązczyce i Przylesie Dolne. Firma wybrana przez zamawiającego będzie miała czas do 30 listopada na zakończenie wszystkich prac.


Koszt tej inwestycji to 91 982, 47 zł. Środki na budowę plenerowych siłowni miasto zamierza pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

W ramach unijnego programu miasto może otrzymać na ten cel 50% dofinansowania.

 

Autor: Damian Kapinos

Komentarze

użytkownicy ska... (niezweryfikowany)
Skatepark

Skateparkiem to się nikt nie zajmie, są na nim coraz większe dziury, jeździ coraz więcej młodzieży i jest niebezpiecznie, może tym się w końcu zainteresuje ...

rudy z wierzbnika (niezweryfikowany)
siłoownia

Dobra reklama przed wyborcza za pieniądze podatnika. Rudy wykorzystuje każdą okazje żeby tylko naiwnych zrobić w bambuko.

grd (niezweryfikowany)
?

A co z oświetleniem tego terenu? tam jest totalnie ciemno i pewnej nocy " złomiarze" wytknął wszystko i tyle będzie tej siłowni chyba , że Grodkowskie ćpuny prędzej wszystko rozwalą.

GRODKOWIANKA (niezweryfikowany)
PARK

BARDZO DOBRY POMYSL NARESZCIE SENIORZY TROCHE WYJDA Z DOMU I SPACER POLACZĄ Z RUCHEM SWOICH SIL I MIĘŚNI. TYTLKO SZKODA ,ŻE WANDALĘ TYLKO CZYHAJĄ NA TAKIE ,,MEBELKI" BO JEST SIĘ NA CZYM WYŻYWAĆ. MOŻE WZMOCNIĆ PATROLE . POMYSL SUPER

StreetWorkout (niezweryfikowany)
PARK

witam wszystkich - mam pewien pomysł wraz z kilkoma osobami z grodkowa aby zamiast tej siłowni na powietrzu - która w kilku miastach jest dużym niewypalem -postawić plac do street workout'u. Potrzebne bedzie poparcie wielu osob i odwiedzenie władz miasta na rzecz parku. W Nysie jest taki park i kosztował zaledwie 56 tysiecy - http://www.flowparks.com/Realizacje/Street-Workout-Park-Nysa,s468 - sam w nim często bywa i z ręką na sercu stwierdzam że ludzie w każdym wieku z niego korzystają, mimo że w Nysie są conajmniej 2 siłownie na powietrzu to żadna nie jest używana, więc może zróbmy przysługę wszystkim i zastanówmy sie nad budowa parku - w piśmie można zapisać aby powstało OŚWIETLENIE DLA PARKU , PARKU ROWEROWEGO I SKATEPARKU BO WIEM ŻE LUDZIE KTÓRZY NA NIM JEŻDŻĄ DO DZIŚ GO NIE MAJA A WSPÓLNYMI SIŁAMI MOŻE SIĘ UDAĆ - Spodziewajcie się plakatów na mieście i w szkołach - Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31