Wiceminister nagrodził lokalnych przedsiębiorców

Gościem specjalnym minionej sesji Rady Miejskiej w Grodkowie był Stanisław Rakoczy – wiceminister spraw wewnętrznych, jednocześnie kandydat w zbliżających się wyborach do Europarlamentu. Po kilkunastu minutach spędzonych wśród samorządowców, odwiedził także grodkowskich strażaków.

Polityk przybył do Grodkowa na zaproszenie lokalnych działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Jadwigi Demskiej – radnej gminy i Tadeusza Chrobaka – sołtysa Kobieli. Wspólnie z Antonim Konopką – członkiem zarządu województwa, wręczył on Grodkowskim przedsiębiorcom wyrazy uznania w związku z obchodami 25. rocznicy polskiej transformacji.

Wyróżnienia otrzymało 7 przedsiębiorstw działających na terenie gminy:

Firma Porębski, Agro-As, Andrzej Eliasz Brukarstwo Oraz Budowa Urządzeń Odwadniających Ulic i Chodników , Fabryka Wafli Grodcono, Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GOMI oraz gospodarstwo rolne Dariusza Gajewskiego.

Niektóre z wymienionych przedsiębiorstw z powodzeniem działają nie tylko na rynku krajowym, lecz także dobrze radzą sobie poza granicami Polski – przykładem jest choćby fabryka wafli Grodcono, której produkty spotkać można w lodziarniach niemal w całym kraju oraz m. in. w Niemczech; a także Agro-As, który pochwalić się może m. in. współpracą z niemiecką firmą Claas – producentem wysokiej jakości sprzętu rolniczego. Firma została także w ubiegłym roku laureatem Diamentu Forbes`a w kategorii przedsiębiorstw uzyskujących roczne przychody powyżej 250 mln PLN, który sklasyfikował Agro-As na 31. miejscu w kraju i pierwszym w województwie.

Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom "z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki" podpisany przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Następnie wiceminister udał się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grodkowie, gdzie rozmawiał z pełniącymi służbę strażakami oraz dokonał przeglądu wyposażenia remizy.

Kandydat na Europosła zachęcał też do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego:

- Każda okazja jest dobra, by spotkać się z wyborcami i zachęcić – przede wszystkim – do udziału w wyborach. Wydaje się, że ta Bruksela jest daleko i mało nas interesuje, co tam się dzieje a to naprawdę nic bardziej błędnego bo coraz więcej prawa, które tworzone jest w Brukseli jest potem implementowane przez polski parlament. Mnie martwi to, że tutaj tradycyjnie była zawsze najniższa frekwencja w kraju. Ja mam nadzieję, a jednocześnie wielka prośbę - namawiajcie do jak najszerszego udziału w tych wyborach, bo to naprawdę ważne sprawy, bo to dotyczy naszych spraw – wyjaśniał zapytany przez naszego reportera o powód, dla którego zdecydował się przybyć do Grodkowa.

Komentarze

huha (niezweryfikowany)
PSL się lansi

No i wszystko jasne. PSL nagradza firmy, które chcą ludziom pod domami budować wiatraki. Wierzbnik, Gajewski, Asy.
Ja mam takie pytanie, co Rakoczy przez te lata przebywania na świeczniku i stanowiskach zrobił dla Grodkowa? W czym nam pomógł? I teraz na niego mamy głosować? Żeby tak jak zwykle po wyborach zapomniał o Grodkowie na 4 lata i 11 miesięcy? Dobrze, że tacy politycy jadą już od dawna po bocznym torze. To przez nich mamy taką bryndzę.

marek (niezweryfikowany)
wicepremier

Taki z Rakoczego wicepremier jak z Józka wiceminister. To już tylko polityczne zombie, które zmarnowało swoje pięć minut. Redakcjo, przestań kłamać, że wiceminister nagrodził grodkowskich przedsiębiorców. Pani redaktor naczelna na studiach dziennikarskich przespała najwyraźniej zajęcia z etyki dziennikarskiej. Prawda jest taka lokalny polityk z partii bez poparcia w regionie robi kampanię wyborczą i wręcza "wyrazy uznania", za to np. że firma handluje niemieckim sprzętem. Wydawałoby się, że są granice absurdu i hucpy. Okazuje się, że nie dla PSL-u.

ornitolog (niezweryfikowany)
figura jak w kartach walet by nie powiedzieć potocznie

towarzystwo wzajemnej adoracji zaprosiło wielką figurę i huczne dni Grodkowa wraz z prymitywną muzyką dla prymitywnych tubylców .PSL skompromitowane przez nepotyzm i kumoterstwo w całym kraju to próbują tutaj coś punktów nastukać ,ciekawe czy oprócz kolesi ktoś na nich zagłosuje

Ah (niezweryfikowany)
psl

Ani boczny tor ani polityczne zombi. Powołują się na kontynuację myśli Witosa i Mikołajczyka, ideologię ludową, propolską. A de facto jest to formacja, która najdłużej rządziła po osiemdziesiątym dziewiątym roku. W tym czasie stała się cyniczną partią władzy, partią konformistów i oportunistów, którzy zbudowali układ wzajemnych zależności personalnych, nepotyzmu i prywaty .W PSL nie ma już zdrowego ducha walki o polską rację stanu. Jest jedynie duch utrzymania się za wszelką cenę przy korycie. Obecnie PSL zaciemnia scenę polityczną; wielu ludzi głosuje na nich z przyzwyczajenia. Tymczasem oni dla wsi polskiej są po prostu ciężarem. Większość firm branży spożywczej i rolniczej tylko z nazwy są Polskie bo właściciele już Nie.

rico (niezweryfikowany)
re

Te nagrody to sa za podtrzymywanie niskiej inflacji ,bo jakiez to place mamy w tych firmach i od jakiego już czasu????

zzzzz (niezweryfikowany)
straż pożarna

O! Na przedostatnim zdjęciu widać Jelcza z grodkowskiej straży pożarnej. To jedyny ciężki"[GCBA] wóz bojowy na wyposażeniu naszej jednostki. Może jak ktoś z zewnątrz zobaczy czym się jeździ w naszej JRG, to w końcu dostaniemy coś nowego ?

lena (niezweryfikowany)
powiało wiochą

Boże widzieliście jak Rakoczy jest ubrany? Czerwony lampasik i guziczki na kraciastej koszuli, modry kubraczek. Tacy ludzie chcą nas reprezentować w Unii? przecież będą pośmiewiskiem już z wyglądu. Kto ich będzie traktował poważnie? Wiejski szyk spod Opola. Disco Polo.
Nie ma co się dziwić, że w Unii Polaków mają za pajaców.

Grodków (niezweryfikowany)
PSL jak zwykle

Już myślałem, że reklamówka wychwalająca 10 lat Polski w Unii Europejskiej przygotowana przez PO jest szczytem hipokryzji i Himalajami wyrzucania naszych 7 mln. zł. w błoto.A tu na lokalnym podwórku dowiaduję się, że PSL jest lepszy i za darmo promuje swoich. Nie tylko kandydata do Europarlamentu Pana Rakoczego, ale i lokalnych działaczy PSL. Szanuję laureatów
ale nie wiem co mają wspólnego z 25 leciem wolnej Polski. Okazuje się że każdy powód jest dobry. Zadam więc kilka pytań na , które od internautów oczekuję odpowiedzi:
1. Czy nie jest dziwnym zbiegiem okoliczności, że taka inicjatywa powstała przed wyborami do Europarlamentu i jesiennymi wyborami do samorządów?
2. Czy etycznym jest organizowanie kampanii wyborczej na sesji Rady Gminy?
3. Jakie były kryteria przyznawania nagród?
4. Czy w naszej gminie nie ma innych firm, którym te nagrody się należały?
5. Czy można przyznać nagrodę firmie o, której jest głośno w sejmie z powodu wycięcia kilku tysięcy drzew?

gil (niezweryfikowany)
śmiech na salih4

Niech zaproszą generalnego Andrzeja S. to nie będzie takich nagród

Młoda (niezweryfikowany)
A za co ich nagrodzili? Aaaaa

A za co ich nagrodzili? Aaaaa...pewnie za to że traktują ludzi jak śmieci i płacą najniższą krajową z której wyżyć się nie da....

anonim (niezweryfikowany)
Nie wszyscy płacą najniższą

Nie wszyscy płacą najniższą krajową.

życzliwy (niezweryfikowany)
oj

Pań Jan.P z fotki to wyzyskiwacz totalny 1200 zł brak sprzętu i traktowanie jak by ludzie byli robotami ja zamiast nagrody dał bym im wezwania do skarbówki i kontrole z tych lewych pieniędzy co na fakturze nie ma dla ludzi kasy nie mają za nadgodziny z opóźnieniem wypłacają a

ornitolog (niezweryfikowany)
zobaczy ten cały wiceminister

Brukselę jak świnia niebo

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28