Zakończyliśmy plebiscyt na najlepszego i najgorszego sołtysa gminy Grodków

Cóż to były za emocje. Przez miesiąc na portalu internetowym terazgrodkow24.pl i kuponach zamieszczonych w poprzednim numerze miesięcznika TerazGrodków24.pl można było głosować w plebiscycie, który miał wyłonić najlepszego i najgorszego sołtysa gminy Grodków. Zgodnie z regulaminem głosy można było oddawać na wszystkich sołtysów, którzy znajduje się na liście zamieszczonej przez Urząd Miejski w Grodkowie. Oczywiście plebiscyt nie jest bezpośrednią odpowiedzią na pytanie jak w ciągu swojej kadencji sprawowali się sołtysi poszczególnych miejscowości w gminie. Jednak dał obraz ich działalności. Sołtysi mieli możliwość opowiedzenia o swoich sukcesach, czyli rzeczach, które udało się sołtysom zrealizować, jak i porażkach, które należy rozumieć, jako działania planowane, ale dotychczas niezrealizowane.
Należy przyznać, przez cały czas trwania plebiscytu wyniki wahały się raz na jedną, raz na drugą stronę. Jeszcze w połowie jego trwania ciężko było dywagować na temat potencjalnych zwycięzców. Po zakończeniu głosowania internetowego oraz po podliczeniu złożonych kuponów pierwsze miejsce w kategorii najlepszego sołtysa gminy Grodków przypadło Dariuszowi Gajewskiemu, sołtysowi Starowic Dolnych, który na swoim koncie odnotował 1557 głosy na "tak". Tym samym zdyskredytował innych kandydatów. Drugie miejsce przypadło Annie Golczyk, sołtys Wojsławia, która otrzymała 722 pozytywne głosy. Na najniższym miejscu podium w tej kategorii znalazł się Roman Solak, sołtys Wojnowiczek, na którego łącznie oddano 647 głosów pozytywnych.
W głosowaniu z możliwością oddania negatywnego głosu najwięcej głosów w łącznym podsumowaniu i tym samym tytuł najgorszego sołtysa gminy Grodków przypadł Waldemarowi Kwiatkowskiemu, sołtysowi Młodoszowic, na którego oddano 1157 głosów na "nie". Drugie miejsce w tej kategorii głosami internautów i czytelników przypadło Grażynie Sieńkowskiej, sołtys Jeszkotli, która otrzymała 778 głosów negatywnych. Trzecie miejsce z różnicą 7 głosów należy do Jana Pierza, sołtysa Gnojnej.
Plebiscyt cieszył się ogromną popularnością wśród internautów i na swoim koncie odnotował kilkadziesiąt tysięcy odsłon. W głosowaniu na kuponach z miesięcznika oddanych zostało mniej głosów. Pełne zestawienie wyników można sprawdzić w tabeli
Niestety nie obyło się jednak bez przykrych incydentów. Internauci nie do końca umieli dostosować się do regulaminu forum obowiązującego na portalu i część komentarzy była poniżej merytorycznej dyskusji. Tym samym musiała zostać usunięta. Redakcja musiała się także zmagać z atakiem spamerów, którzy sukcesywnie "zaśmiecali" otwarte do komentowania forum.
Zgodnie z regulaminem plebiscytu jego zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o terminie i miejscu wręczenia nagród.
Redakcja w swoim imieniu dziękuje za wspólną zabawę i ma nadzieję, że kolejne plebiscyty będą się cieszyć nie mniejszą popularnością.

Komentarze

ULKA (niezweryfikowany)
SOŁTYS

NO CAŁE SZCZ ĘSCIE ,ŻE SOLTYS ZE STRZEGOWA NIE WYGRAŁ- NA SZCZĘSIE NAS WSZYSTKICH - BO TAKIEGO SOLTYSA TO CHYBA NIE MA W CALEJ UNII. WIEŚ POPADA W ....... , A NAJLEPSZA JEST TABLICA OGLOSZENIOWA. WSTYD I ..... JEZELI JUŻ NIE MA PIENIEDZY NA TABLICĘ TO NIECH ZROBI SKLADKĘ TAK JAK NAWSZYSTKO INNE , BO I TAK NIC NIE ROBI SIE W TYM STRZEGOWIE- WSTYD , WSTYD ......

anonim (niezweryfikowany)
Od 1945 roku tyle się działo

Od 1945 roku tyle się działo w tym Strzegowie.... Nawet kaplicy nie potrafiliście w Strzegowie sobie zrobić, ale wszystkiemu winny jest sołtys (i Tusk:)). Niedługo są wybory to zgłoś swoja kandydaturę, nadrobisz dziesiątki lat zaniedbań.

Erwin (niezweryfikowany)
Nie pie....

Strzegów nie miał L EPSZEGo TyLe wyremontowne drogi świetLica przepusty mostki rozpoczęta budowa boiska - MAŁO i to przez jednA KADENCEJE A CO BYŁO wcześnieJ W
STRZEGOWIE

przejezdny (niezweryfikowany)
Rowy przydrożne Wojniczkowskie

KIEDY SOŁTYS WOJOWICZEK ZROBI PORZĄDEK Z TYMI ROWAMI, BO TRAWA PO PAS ,ANI BEZPIECZNIE JEŹDZIĆ NIE MOŻNA??????A W KOŃCU DZIECI NA TEJ WIOSCE JAKIEŚ SĄ!!!!!!!!!!

anonim (niezweryfikowany)
Sołtys nie jest od koszenia

Sołtys nie jest od koszenia rowów. Z takimi pretensjami proszę się kierować do Zarządu Dróg Powiatowych. Chyba, że sam weźmiesz kosę i się zajmiesz tym problemem.

Anonim (niezweryfikowany)
Może teraz pora zabrać się za

Może teraz pora zabrać się za radnych gminy , to dopiero byłby ciekawy plebiscyt . Dowiedzieliby się wreszcie co myśli o nich społeczność gminy .

Anonim (niezweryfikowany)
Ależ sołtys Kolnicy ma

Ależ sołtys Kolnicy ma poparcie , chyba sam na siebie glosował bo tak prawdę mówiąc w tej miejscowości nic się nie robi trawa po pas , fakt co kilka tygodni organizuje naprawę źle zrobionego dachu na jakimś stworku na boisku . Poprzednia pani sołtys była prawdziwą sołtyską , chociaż rododendrony po niej zostały.

psełdosołtys!!! (niezweryfikowany)
siema!

gajewski zajebisty sołtys!!!! powinien zostac prezydentem!!!

Anonim (niezweryfikowany)
Tylko mu śmigło wkręcić , nie

Tylko mu śmigło wkręcić , nie powiem gdzie.

Anonim (niezweryfikowany)
Tylko mu śmigło wkręcić , nie

Tylko mu śmigło wkręcić , nie powiem gdzie.

lucjan (niezweryfikowany)
plebiscyt

Dawać na tapetę radnych. Sołtysi dostali w d...ska, teraz pora ocenić radnych. No już robić panie panowie plebiscycik. Przecież podobno jesteście niezależni i władzy się nie boicie.

gregory (niezweryfikowany)
Strzegowskie boisko

Strzegowie na swietlicy tylko brakuje krzyza bo tam same kobiety z kola gospodyn wiejskich maja wstep a mlodziez zima musiala siedziec na przestanku w takie mrozy. Soltys od tego tygodnia zaczol porzadki robic bo w niedziele jego dziecko ma komunie w Swietlicy. Czy to tylko te pozadki z tego powodu sa Ze komunia.

INRI (niezweryfikowany)
Soltys

W Strzegowie nie ma sensu nic robic i dziwie się Grześowi że chcemu się być tam soltysem tracić czas i pieniadze. Wioska zawistnych ludzi którym nikt nie dogodzi. Soltys jak sprzata to idz mu pomóż bo to też twoja wieś. Soltys nie jest wiejska sprzataczka.

Czlonek PO (niezweryfikowany)
Wybory

Czy wy wiecie ,że Janek Cebrat z Grodkowa startuje do Europarlamentu z listy korwina mikke.

ornitolog (niezweryfikowany)
byle kto byle nie PO

trzeba w końcu odciąć ryje od koryta

mieszkanka (niezweryfikowany)
koryto dla wszystkich

ornitolog ty rasisto do lekarza! Jeżeli tak bardzo pragniesz wsadzić swój długi ryj do koryta to wsadzaj jeśli potrafisz, w co wątpię . Nikt ci nie broni i ty nikomu nie próbuj zabraniać.

ornitolog (niezweryfikowany)
już słychać kwik

odcinanych ryji każdy normalny obywatel wytnie szemrane towarzycho w wyborach a to dopiero początek jesień będzie dogrywka i nie ukryjecie się pod innymi nazwami i niby partiami do roboty lenie koniec ciepłych posadek koniec nepotyzmu

Anonim (niezweryfikowany)
co zdziwiony

A co nie wolno mu?

Anonim (niezweryfikowany)
wybory

A co nie wolno mu?

Daniel Klimczak
Proszę nie rozpowiadać głupot

Proszę nie rozpowiadać głupot - wspomnianej osoby na liście w żadnym okręgu nie ma:

http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/42

Do PE startuje inna osoba mieszkająca w Grodkowie - Agata Wasilenko, z listy Solidarnej Polski.

gość (niezweryfikowany)
piękna wieś to.....

Piszecie o dużych wioskach a w nich się nic nie dzieje.Ja codziennie przyjeżdżam przez malutką wioseczkę Zielonkowice i uważam ,że jest najbardziej zadbana.Piękny plac zabaw(ogrodzony,zawsze wykoszony i bogato wyposażony).Rowy zadbane , wykoszone. i mało tego drzewa na ostrym zakręcie pomalowane na biało(lepsza widoczność).tak trzymaj SOŁTYSIE! :)

niepokonany (niezweryfikowany)
doły i góry społeczne

… przeczytałem na blogu internetowym, że Jan Cebrat z Grodkowa startuje do Europarlamentu z listy korwina mikke. który to jak pisano w 2010r., wywodzi się z „dołów” społecznych i jest ich reprezentantem…
Piszący nic nie wspominał o tzw. „górach społecznych”. Czyżby miał na myśli urzędników samorządowych oraz od dawna rodzinnie i towarzysko powiązanych z urzędem spółek zoo, uważanych biusinesmanów i innych ?
Wg takiej kwalifikacji społeczeństwa to ok. 90% społeczności lokalnej można zaliczyć do tzw. „dołów” społecznych.
Jestem zatem z tego zadowolony i dumny, iż mogę ich reprezentować.
Tak sobie myślę, że jeśli tzw. „doły społeczne” wyciągną stosowne wnioski, to tzw. „góry społeczne” mogą spaść poniżej tzw. „dołów”. Mam na myśli wybory samorządowe 2014 - 16-listopada (m.in.).

Z poważaniem i uważaniem: święty reprezentant dołów.

P.s.
No!!!
I niech góry i guru szykują ten placem defilad na rynku, bo doły będą tam robiły wiece i pikiety.
Przesyłam wyrazy szacunku dla mieszkańców miasta i wsi naszego terenu.
Heyah!!!

Dodaj komentarz

Zabezpieczenie antyspamowe CAPTCHA.
Te pytanie służy sprawdzeniu czy jesteś prawdziwym człowiekiem czy spam botem.
Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama

Kalendarz imprez

n p w ś c p s
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28